1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Demre'de Satranç Turnuvası

Demre'de Satranç Turnuvası

Demrede Satranç Turnuvası
A+A-

Antalya'nın Demre ilçesinde Satranç Turnuvası düzenlendi. Demre Satranç Derneği'nin yeni salonunda düzenlenen turnuvaya ilgi büyük oldu. 120 oyuncunun katıldığı turnuva iki gün sürdü. İlk ve orta d

Antalya'nın Demre ilçesinde Satranç Turnuvası düzenlendi.
Demre Satranç Derneği'nin yeni salonunda düzenlenen turnuvaya ilgi büyük oldu. 120 oyuncunun katıldığı turnuva iki gün sürdü. İlk ve orta dereceli okulların öğrencilerinin rekor başvurusu ile seyirci olarak katılmak isteyen ailelerin ilgisi yer yer izdihama sebep oldu. Turnuvayı organize eden dernek yöneticisi Melih Baltaoğlu, düzenledikleri turnuvanın böyle bir ilgi göreceğini beklemediklerini söyleyerek gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Baltaoğlu, Satranç Federasyonu İlçe Temsilcisi Zeki Demir ile turnuvanın sponsoru Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu'ya teşekkür ederek, "Demre'de yerel bir teşvik turnuvası düzenleyerek satranç oyuncularının birbirlerini tanımasını amaçladık. Bundan böyle her üç ayda bir ilk ve orta dereceli okullarda teşvik turnuvaları düzenlemeye devam edeceğiz. Amacımız Demre'yi satranç ilçesi haline getirmek"diye konuştu.
İki gün süren müsabakalarda birinci ikinci ve üçüncü olanlar şöyle sıralandı:
1,2 ve 3'üncü sınıflarda, Yusuf Tosun, Barış Özkan, Kerem Kaya. 4 ve 5'inci sınıflarda Serhat Çelik, Ali Danabaş, Muhammet Çetin. 6,7,8 ile liselerde M.Ali Yusufoğlu, Yusuf Boz, Sefa Karagül.
(MÖBİA-İA-Y)

30.12.2012 14:55:43 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT