1. HABERLER

  2. Demre'de Deve Güreşleri İlgiyle İzlendi

Demre'de Deve Güreşleri İlgiyle İzlendi

Demrede Deve Güreşleri İlgiyle İzlendi
A+A-

Antalya'nın Demre ilçesinde deve güreşleri yapıldı. Demre'de bu yıl dördüncüsü yapılan Deve Güreşleri'ni Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Belediye Başkanı Süleyman Topçu, Cumhuriyet Başsavcısı Son

Antalya'nın Demre ilçesinde deve güreşleri yapıldı. Demre'de bu yıl dördüncüsü yapılan Deve Güreşleri'ni Demre Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Belediye Başkanı Süleyman Topçu, Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün ile İlçe Emniyet Müdürü Soner Yalım ile çok sayıda vatandaş izledi.
Demre Deveciler Derneği ile Demre Belediyesi'nin organize ettiği güreşlere Çanakkale, Muğla, Aydın, İzmir ve Manisa'dan getirilen yetmiş deve katıldı.
Belediye Başkanı Süleyman Topçu, güreşlerin bir Yörük geleneği olduğuna değindi. Deveciler Derneği Başkanı Necati Sarıca ise belediyenin verdiği destekten dolayı Süleyman Topçu'ya teşekkür etti. Sarıca, bu yıl dördüncüsü düzenlenen güreşlere gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bu Yörük geleneğini yaşatmak için ilerleyen yıllarda da çaba göstereceğiz" dedi.
(MÖB-SK-HO-Y)

09.01.2013 16:59:55 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT