1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirtaş'tan Davutoğlu'na Alaylı Söylem!

Demirtaş'tan Davutoğlu'na Alaylı Söylem!

Demirtaş'tan Davutoğlu'na Alaylı Söylem!
A+A-

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, alaylı bir söylemle Başbakan Ahmet Davutoğlu'na gönderme yaptı. Başbakan Davutoğlu'nun sözleriyle alay eden Demirtaş, Davutoğluna çok ince göndermelerde bulundu.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, alaylı bir söylemle Başbakan Ahmet Davutoğlu'na gönderme yaptı. Başbakan Davutoğlu'nun sözleriyle alay eden Demirtaş, Davutoğluna çok ince göndermelerde bulundu.Verdiği cevapla sosyal medyada günün konusu olan Demirtaş, Davutoğlu’nu kastederek “Doğrusu ben böyle zekice hamle beklemiyordum” dedi. Bu ironik cevabın ardında Demirtaş sözlerine şöyle devam etti:

Doğrusu ben böyle zekice hamle beklemiyordum. İki üç gündür uyumuyoruz. Çünkü biz bütün seçim kampanyamızı Başbakan bize Selahattin diyecek diye hazırlamıştık. Ne yapacağımızı bilemiyoruz yani. Düşüneceğiz daha.

“ONA SELAHATTİN DEMEYECEĞİM”

Başbakan Davutoğlu mitingde yaptığı konuşmada, HDP’yi eleştirmiş ve ardından Demirtaş’a, "Artık ona Selahattin Demirtaş demeyeceğim. Niye demeyeceğim? Çünkü Selahaddin Eyyübi'yi hatırlatır bize Selahaddin Eyyübi'yi. O ise Kudüs'ü 'Yahudiler'in kutsal mekanı' diyor. Cahil, Selahattin adından utan, Kudüs bizim kutsal diyarımızdır" demişti.

A+A-

HABERE YORUM KAT