1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Demirtaş: "yeni Bir Görüşme Trafiğinin Başlatılmasını, Bir Zafiyet Olarak Değerlendirmiyoruz"

Demirtaş: "yeni Bir Görüşme Trafiğinin Başlatılmasını, Bir Zafiyet Olarak Değerlendirmiyoruz"

Demirtaş: yeni Bir Görüşme Trafiğinin Başlatılmasını, Bir Zafiyet Olarak Değerlendirmiyoruz
A+A-

Avrupa Parlamentosu'nda konuşma yapan BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hükümetin Öcalan'la görüşmelere başlamasının bir geri adım olarak değerlendirilmediğini söyledi. "Yeni bir görüşme tr

Avrupa Parlamentosu'nda konuşma yapan BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hükümetin Öcalan'la görüşmelere başlamasının bir geri adım olarak değerlendirilmediğini söyledi.
"Yeni bir görüşme trafiğinin başlatılmasını anlamlı bulduklarını" ifade eden Demirtaş, "Hükümetin İmralı'da Sayın Öcalan'la görüşmeye başlamasını bir zafiyet, bir geri adım olarak değerlendirmiyoruz. Bunu ileri adım olarak değerlendiriyoruz, bunu hükümetin siyasi kararlılığı ve gücü olarak değerlendiriyoruz" dedi.
Demirtaş, "Biz hükümete bu konuda geri adım attırmak için kampanya yapmadık. Tam tersine ileriye doğru bir adım atması için cesaretlendirdik ve bugün onun gereğinin yapılmış olmasından mutluluk duyuyoruz. Ve bunun gerekçelerini hükümet açısından bir zayıflık olarak, hükümeti zora sokacak bir iç politika malzemesi olarak değerlendirenlere de kesinlikle katılmıyoruz" ifadelerinde bulundu.
(CC-YHY-D)

05.02.2013 19:13:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT