1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Demirtaş ve Kışanak'tan Öcalan Mesajına Destek

Demirtaş ve Kışanak'tan Öcalan Mesajına Destek

Demirtaş ve Kışanaktan Öcalan Mesajına Destek
A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ve Gültan Kışanak, Abdullah Öcalan’ın İmralı Adası’ndan gönderdiği mektuplarda okunan mesaja destek verdi.


Bağlar ilçesi Newroz Park’ta düzenlenen etkinlikte konuşan BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, “Bugün, verilmesi gereken en güçlü mesajlar verildi. Biz BDP olarak, gençlerin, kadınların, dostlarımızın ve bütün halkımızın desteğiyle bugün ortaya çıkan bu barış iradesinin arkasındayız. Öcalan’ın uzattığı bu dostluk, kardeşlik ve barış elinin havada kalmaması için üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. Bir kez daha yüzyıllardır barışa hasret kalmış bir topraklara, 21 Mart 2013 günü hayırlı olsun diyorum. Artık bu topraklara barış gelir inşallah diyorum. Bugün böylesine güçlü bir çağrı hepimizsin yüreğini, içini umutlandırdı. Bu umutlar boşa çıkmasın diye üzerimize düşeni yapacağız" dedi.


Newroz kutlamalarında halka seslenen Gültan Kışanak ise Öcalan’ın mesajının ardından daha çok çalışacaklarını söyledi. Kışanak, “Biz bu sözün gereğini yapmak için bundan sonra daha çok çalışacağız. Sözümüzü bugün söyledik. Buradan Amed meydanından bir kez daha sizler hem tarih yazdınız, hem de tarihe tanıklık ettiniz, şimdi yeni bir sürecin hep beraber daha güçlü daha emin adımlarla yürümek için hazır mıyız? Kardeşliğe barışa, eşitliğe inananlar bu yeni sürece hazır mı? İşte bize demokratik siyasette görev verdiğiniz bizlere sizinle birlikte bu yolu yürümek düşer” şeklinde konuştu.

\"\"

\"\"

A+A-

HABERE YORUM KAT