1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Demirtaş meydan okudu

Demirtaş meydan okudu

Demirtaş meydan okudu
A+A-

Diyarbakır'da Cuma namazı kılan HDP lideri Selahattin Demirtaş'ın hedefinde hükümet ve Cumhurbaşkanı Erdoğan vardı.

Diyarbakır'a çağıran Demirtaş'tan namaz sonrası sert açıklamalar:
"Bizim dokunulmazlığımız kaldırınca zannediyor musun senin önünde yalvaracağız?

Zannediyor musun ki size biat edeceğiz?"
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 2 bin kişilik grup, Sümerpark'ta cuma namazı kıldı.

HDP'Lİ VEKİL KILDIRDI
Parkta bulunan nikah salonu önündeki namazı, HDP Diyarbakır Milletvekili ve emekli müftü Nimetullah Erdoğmuş kıldırdı. Diyarbakır'da cuma namazı sonrasında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, fezlekeler nedeniyle iktidarı eleştirdi.

FEZLEKELERLE İLGİLİ KONUŞTU
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'da cuma namazı sonrasında konuştu.
Fezlekeler nedeniyle hükümeti eleştiren Demirtaş şunları söyledi:"

5-285.jpg

"ZANNEDİYOR MUSUN Kİ SİZE BİAT EDECEĞİZ"
"Savcılar sizin emrinizde, bize soruşturma açabilir. Senin savcın var ama bizim halkımız var. Bugün sen devletin kudretinin zorbalıkla bize dayatabilirsin. Bizim dokunulmazlığımız kaldırınca zannediyor musun senin önünde yalvaracağız? Zannediyor musun ki size biat edeceğiz? Elinden geleni ardına koyma. Bütün bu kudretiniz, şatafatınızla yok olup gideceğinizi biz göreceğiz.

"TESLİM ALAMAYACAKSINIZ"
"Biz halkın seçilmişleri temsilcileriyiz. Bizi asabilirsiniz, kesebilirsiniz. İçeri atabilirsiniz. Tek bir isteğimiz olur. Bu çocuklar bu gençler bedel ödemesin. Hesabın varsa bizimle gör. Varsa bir hesabın bunun bedelini ödemeye hazırız.

"Halkımız nasıl direniyorsa, Cizre'de, Sur'da, Gever'de nasıl direniyorsa o halka layık olacak, dimdik duracağız. Sizin tehditlerinize asla boyun eğmeyeceğiz. En çok bu size dert oluyor ya… Sizin bu zulmünüzde boğulacaksınız, tek bir arkadaşımızı teslim alamayacaksanız. Siyasi irademizi teslim alamayacaksınız. Halkımızla birlikte kararlıyız. Adil barış için, özgürlük için, çocuklarımızın geleceği için direnebilecek ayakta kalacak güçteyiz."

7-079.jpg8-062.jpg

 

 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT