1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirtaş: Kobani olayları öncesi Başbakan’ı aradım, ciddiye almadı

Demirtaş: Kobani olayları öncesi Başbakan’ı aradım, ciddiye almadı

Demirtaş: Kobani olayları öncesi Başbakan’ı aradım, ciddiye almadı
A+A-

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Kobani olayları hakkında yeni bir açıklama yaptı. Demirtaş, olaylardan bir gece önce Başbakan Ahmet Davutoğlu ile telefonda 10 dakika görüştüğünü, ancak Başbakan'ın kendisini ciddiye almadığını açıkladı.


Selahattin Demirtaş, 6-7 Ekim’de gerçekleşen ve 35 kişinin yaşamını yitirdiği Kobani protestoları hakkında yeni bir açıklama yaptı.

Demirtaş yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kobani olaylarından bir gece önce (5 Ekim gecesi) Başbakan’la 10 dakika telefonda görüştüm. Başbakan ile görüştüğümde çağrı yapmamıştık. Halk sokağa çıktı. Durum kritik müdahale edelim dedim. Sayın Başbakan bunu inkar edemez bütün ricalarıma ısrarlarıma rağmen durumu anlamaktan uzak oyalamacı ciddiyetsiz bir tavır ve durum sergiledi” dedi.

Kobani olayları
Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD), Suriye’nin Türkiye sınırındaki Kobani şehrine girmesi üzerine 6 Ekim tarihinde başlayan protesto eylemleri 7 Ekim’e kadar sürmüştü. Eylemlerde birçok ilde sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, 10 Ekim’de 35 kişinin yaşamını yitirdiği bildirilmişti. (ZETE)

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum