1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Demirtaş: Demokratik eylemlerimiz devam edecek

Demirtaş: Demokratik eylemlerimiz devam edecek

Demirtaş: Demokratik eylemlerimiz devam edecek
A+A-

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Sur'daki durum netleşene kadar demokratik eylemlerine devam edeceklerini belirterek, "Çağrımız süreklilik arz ediyordu. Halk saat 16.00'da demokratik tepkisini ortaya koymalı. Geri adım atmayacağız" dedi.

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşanan kuşatma ve imha operasyonlarına ilişkin HDP Diyarbakır İl Örgütü binasında düzenlenen toplantıda konuşan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Sur için yaptıkları çağrılarının süreklilik arz ettiğini belirterek, halkın her gün saat 16.00'da eylemlerine devam etmesi gerektiğini ifade etti.

Demirtaş konuşmasında şunları aktardı: "Çağrımız süreklilik arz ediyordu. Halk saat 16.00'da demokratik tepkisini ortaya koymalı. Sur'da insanlık dışı uygulama durmuş değil. Sur'da saldırılar devam ediyor. Tank, topla saldırması, şehri yakması savaş suçudur. Cenevre ve Roma sözleşmelerine aykırı. Şu an Cenevre ve Roma sözleşmelerinin 25. maddesi ihlal ediliyor. Bunu engellemek için yasa çıkarılıyor. 'hendek kazıldı böyle yapılır' diye bir şey yoktur. Sur'daki durum netleşene kadar demokratik eylemelerimize devam edeceğiz. Geri adım atmayacağız. Cizre'de cenazeleri yakanlar onlar ama tehdit edilen bizleriz. Devleti soyup sefa içine girmiş olabilirler. AKP 'den yüksek maaş alıp bize saldırabilirsiniz. Ama devran böyle gitmeyecek. Sizin gibi çakallardan korukumuz yok. Her gün onlarca kez tehdit ediliyoruz. Halkımızla birlikte sizden korkmayacağız. Alanlarda olacağız. Direnmeye devam edeceğiz. Halkımızla yek vücut olamaya devam edeceğiz. Bulunduğumuz mahallede demokratik tepkimizi göstermeye devam edeceğiz. " 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT