• BIST 82.363
  • Altın 147,310
  • Dolar 3,7689
  • Euro 4,0344
  • Van : -3 °C

Demirtaş: Alayını Van'da sandığa gömeceğiz!

Demirtaş: Alayını Van'da sandığa gömeceğiz!
Van'da merkezi seçim bürosunun açılışı için gelen BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı on binlerce Vanlı karşıladı.

Van'da merkezi seçim bürosunun açılışı için gelen BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı on binlerce Vanlı karşıladı. Vanlıların sel olup aktığı seçim bürosu açılışında konuşan Demirtaş, "Van 30 Mart zaferini bugün ilan etmiştir. Burada öyle bir şey yapın ki, Van'da 30 Mart günü sandıklar açıldığında bunların bahanesi kalmasın ve alayı burada sandığa gömülsün. Biz halk olarak bunu yapmak için and içtik. Seçim günü mutlaka yanınızda oy pusulası ve metre bulundurun çünkü bunların boylarının ölçüsünü alacağız" dedi. 
 

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş Van’da BDP’nin merkezi seçim bürosunun açılışı için geldiği günde Vanlılar sel olup yollara ve miting alanına aktı. Sabahın erken saatlerinden itibaren kent merkezi miting öncesi karnaval havası yaşanırken, binlerce kişi araçlarıyla Demirtaş’ı karşılamak için yola çıktı. Van’ın Gevaş ilçesinde binlerce kişinin yüzlerce araçlık konvoyla karşıladığı BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş  yol güzergahında Çicekli Beldesi’nde yaşayan kanaat önderleri olan ve  AKP’de yöneticilik yapmış üç kişinin BDP’ye katılmaya karar vermesinin ardından kendilerine parti rozeti taktı. Çicekli beldesindeki BDP’ye katılım büyük bir coşkuyla karşılanırken; Van’da Soydan Kavşağı’nda yapılacak kitlesel miting alanına kadar ki 30 km’lik yol güzergahı boyunca yurttaşlar PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın posterleri, PKK bayrakları ve BDP bayrakları açarak konvoyu karşıladı. Şehir merkezinde Cumhuriyet Caddesi’ni baştan sona dolduran yaklaşık 100 bin kişi büyük coşkuyla BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı karşıladı. Üzerinde ‘ Rêber Apo’re Azadî ‘ yazılan PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın  posterinin miting alanında bulunan yüksek bir binaya asılmasıyla beraber alanda bulunan on binlerce kişi hep bir ağızdan “ Biji Serok Apo” sloganları attı.


Demirtaş: 30 Mart'a az kaldı, İnşallah AKP'nin boynun ölçüsünü alacağız 
Burada halka seslenen BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Van'ın gösterdiği karşılamadan dolayı teşekkür ederek, "Van'daki bu fotoğraf ve tablodan dolayı bize laf düşmez, söz söylemek düşmez" diyerek konuşmasına başladı. Van'ın 30 Mart zaferinin tescillendiğini söyleyen Demirtaş, yaşanan depremlere rağmen Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ve arkadaşlarının başlarını hep dik tuttuğunu belirtti. Halkın desteği ile yürütülen 5 yıllık çalışmalarla başlarının dik olduğunu ifade eden Demirtaş, 30 Mart sabahında Van'daki tüm ilçe ve büyükşehirde halka layık bir çalışmayı birlikte yürüteceklerini belirtti. Halkın sahiplenmesi ile bu partinin var olduğunu aktaran Demirtaş, "Van'da depremden sonra, siyasi depremler gelişti. AKP dedi ki 'Van bizim için artık laboratuardır' AKP Van'da bir halka hizmet etmeden de oy alınabilir mi? bunun hesabını yapıyor. Depremden sonra bir de iktidar vurursa, buna rağmen acaba oy alabilir miyiz? diye düşünüyorlar. Van'da daha önce bunlar boylarının ölçüsünü almışlardı, 30 Mart'a az kaldı, İnşallah AKP'nin boynun ölçüsünü alacağız. Sizden ricam seçim yanınızda bir oy pusulası ve bir metre olsun. Çünkü 30 Mart akşamı onların boylarını ölçüceğiz. Bu halk dişiyle, tırnağıyla, emeğiyle buralara geldi. Bu halk kadını, çocuğu, genciyle direnerek bu noktaya geldi. Van Valisi Bekir Kaya içerdeyken kendine villa yapıp orada oturuyordu. Van halkının başkanını içeri atıp, halkı çadıra mahkum edenler, milyarlarca liralık villalarda oturuyordu." dedi.  


Demirtaş: Alayını Van'da sandığa gömeceğiz
Bu mevzunun sadece validen ibaret bir durum olmadığını yine Van'da bir süre önce dile getirdiğini hatırlatan Demirtaş, 'Bunların alayı böyledir dedik ve bu ortaya çıktı. Bekir Kaya'nın da evini aradılar ama çok şükür onun evinde ayakkabı kutularında milyon dolarlar çıkmadı.  Bekir Kaya içeri irip yattı ama şerefiyle, onuruyla cezaevinden çıktı. Bunların bakan çocukları yatacak ama nasıl çıktıklarını göreceğiz. Bunların halkın önüne çıkacak yüzleri kalmayacak. AKP'ye sesleniyorum, siz buraya avuç avuç para atsanız bu kalabalığı toplayamazsınız. Çünkü bu meydanda toplananlar özgürlüğe sevdalanmış, çakmak gözlü Vanlılardır. Bu halk paraya, pula, kömüre tenezzül edecek bir halk değildir" dedi. Halkın kendi özgürlüğü için and içtiğini ve bunu mutlaka alacağını söyleyen Demirtaş, sistemin her türlü zulmü uygulayarak tekçi zihniyetin AKP'nin ampulünün burada yanması için ellerinden geleni yaptığını ifade etti. Kürt halkının özgürlük için yemin ettiğini ve her halk gibi özgür yaşamanın mücadelesini verdiğini söyleyen Demirtaş, bundan sonra kimsenin bu halkı yolundan döndüremeyeceğini söyledi. 5 yıl boyunca Van'da herkese eşit hizmet etmeye çalıştıklarını aktaran Demirtaş, "BDP Kürt halkının sırtında bir kamburdur ve BDP'yi buradan sileceğiz diyen anlayışı biliyoruz. Kusara bakmasınlar sizlerin ağa babalarınız, paşa babalarınız, tankıyla, topuyla, tomasıyla geldi ama bu halk geri adım atmadı. Onların sandığa gömüleceklerinden şüpheleri yok. Ama, 'BDP bizi engelliyor' algısı yaratmaya çalışıyorlar. Öyle bir şey yapın ki, Van'da 30 Mart günü sandıklar açıldığında bunların bahanesi kalmasın. Alayı burada sandıkta gömülecek. And içtik bunu yapacağız." dedi. 


"Demokratik özerklik halk yönetimi demektir. Demokratik özerklikten namussuzlar, alçaklar, şerefsizler korksun"
Van halkını gece gündüz çalışmaya davet eden Demirtaş, ne AKP'nin nede Cemaatin bu topraklara artık duramayacağını ve halkın arasına çıkacakları yüz bulamayacaklarını söyledi. Halka çağrıda bulanan Demirtaş, "Kapınıza gelenlere yaptıkları yolsuzluk, rüşvetin hesabını sorun. 'Bu paralar burnunuzdan fitil fitil gelsin, boğazınızda kalsın inşallah' deyin. Bugünlerde birbirlerine düşman olan AKP-Cemaat 11 yıldır ne çaldılarsa birlikte çaldılar. AKP'si, Cemaati, CHP'si, MHP'si gün gelecek bu halkın karşısında hesap vereceksiniz. 30 Mart seçimleri bunun bir hamlesi ve sıçraması olacaktır. Biz 30 Mart seçimlerinden sonra Demokratik Özerkliği inşa edeceğimizi söylediğimiz için partimize saldırıyorlar. Demokratik özerlik, hırsızlık olmayacak , ayakkabı kutularında para olmayacak, bakan çocukları para çalamayacak demektir.  Demokratik özerklik halk yönetimi demektir. Demokratik özerklikten namussuzlar, alçaklar, şerefsizler korksun" dedi. Ziraat Bankası binasına PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın dev posterinin asılması sırasında postere bakan Demirtaş, "Bugün bize buradan bakan Sayın Öcalan'ı artık bu halk kendi arasında görmek istiyor" demesi üzerine alanda alkış tufanı koptu. 


Demirtaş: 30 Martta bu düzen değişecek
BDP'nin eş başkanlarının gümbür gümbür geldiğini söyleyen Demirtaş, "Bizler bugün bu eş başkanları sizlere emanet ediyoruz. Biz adaylarımızı önce Allah'a sonra siz halkımıza emanet edip gideceğiz. 30 Marta kadar bu adaylarınızı böylesi güçlü sahipleneceksiniz. Emin ki, 30 Mart'ta bu düzen değişecek. Tayyip Erdoğan'da, şürekası, saz arkadaşları ve davul arkadaşları da bunun hesabını verecekler. Barış ve Demokrasi Partisi'nin barış, kardeşlik projesi bu topraklarda hayat bulacaktır" diyerek konuşmasını tamamladı. Konuşmaların ardından Ertoşi aşiretinin kanaat önderlerinden ve Başkale Eski Belediye Başkanı İskender Ertuş BDP'ye katıldı. Ertuş'un rozetini Demirtaş taktı. Burada kısa bir konuşma yapan Ertuş, tüm aşiret reislerine seslenerek BDP'ye katılmaya çağırdı. Ertoş, PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın özgürlüğünü istediklerini belirtti. 

demirtas-001.JPG

demirtas-002.JPG

demirtas-003.JPG

demirtas-004.JPG

demirtas-005.JPG

demirtas-003.jpg

demirtas-002.jpg

miting.jpg

vanda.jpg

vanda-001.jpg

vanda-002.jpg

vanda-003.jpg

vanda.JPG

(Foto: Adnan Bilen)

demirtas.jpg

demirtas.JPG

demirtas-001.jpg

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yorumlar
hasan
25 Şubat 2014 Salı 13:05
13:05
nuri uzun beyni küçük bende danone öneririm sana gelişime iyi gelirmiş
vanlı
24 Şubat 2014 Pazartesi 20:16
20:16
nuri uzun soyismin uzun ama beyni uafacık kalmış zımbırtı herif git danino ye olm beynin gelişsin
Rojhat Geweri
24 Şubat 2014 Pazartesi 19:43
19:43
Bu tabloyu gören AKP acaba ne düşünmüştür. Ey şerfli Wan(Wan insanı), bana bu görüntüyü yaşattığın için sana minnettarım. Direnişin kalesinden (GEWER'den) Wan'a bin selam olsun.
Mustafa
24 Şubat 2014 Pazartesi 19:06
19:06
Nuri uzun sana cok acıyorum sana cevap verılecek degerde degılsınız ama neyse bu halkı siz parayla toplayabılirseniz biz bü mücadeleden vazgececeğiz gercekten cok yazıksınız acınacak duruma gelmişsiniz hızmete gelince senı ve senin gıbılerini Allah a havale edıyorum verdıgin oyun hesabini orda verırsin cürüksünüz
Nuri UZUN
24 Şubat 2014 Pazartesi 14:56
14:56
5 yıldır hizmet görmeyen VAN a 5 yıl daha hizmet gelmemesini istiyorsanız hiç durmayın VAN a ihanet edenlere oy verin. 10 farklı şehirden gelen kalabalığıda VAN da büyük kalabalık diye tanıtmayın, komik oluyorsunuz. :)
Biz demokratız diyen parti elemanlarınız oy vermeyeceğim size dediğim zaman ev adresimi kaydedip giderken zorla seçim kazanacaklarını düşünmeleri çok komik. Bu milletin kafasına silah tutmayın bakın yüzde 30 u bile geçebiliyor musunuz görelim. Saygılar...
başur
23 Şubat 2014 Pazar 07:30
07:30
zor zor spas wan ez slawe xweye germ jı bo gele wane dişinım her bıji wan
SEHAT TURK
22 Şubat 2014 Cumartesi 23:51
23:51
anketlere bakıpta van tehlikede zanediyordum EMA BU GÜRÜNTÜ TAMAMMMMMDIR
serhad
22 Şubat 2014 Cumartesi 23:20
23:20
Hayatım da ilk kez bu kadar insan görüyorum, Birde bu parti seçim Bürosu açılışıymış. :) :) 21 Mart Newrozu nasıl geçecek acaba...Halk iktidarı dediğin budur işte...sistem iktidarına sırtını dayıyanlar pişman olun ve öz eleştirinizi yapın...Yeter artık bu hiyanet nereye kadar....
ALİHAN AYDIN
22 Şubat 2014 Cumartesi 23:05
23:05
bakın hırsızların düştüğü duruma yüzlerı yok mıllet içine çıkmaya ne olur bekır başkan bu deafkı yönetımınde kul hakına tenezul edecek kişilerı barındırma
MAHMUT ÖZER
22 Şubat 2014 Cumartesi 23:03
23:03
bir kez daha senınle gurur duyduk bekir başkan tüm mazlumların dusaı senınle
wanli
22 Şubat 2014 Cumartesi 20:19
20:19
işte kürdistan işte wan helalalalalalalalalalalallaaalalal bixer hatın serçawan evet inan akepeliler bu gece oykulari kaçak emini saygilar
wan
22 Şubat 2014 Cumartesi 17:58
17:58
Allah'ınıza kurban WANLILAR sesinizle direnişinizle kutlamalarınızla yeri göğü inlettiniz.Allah bu yolda yar ve yardımcınız olsun #ÖzyönetimleÖzgürkimliğe
nihat öz
22 Şubat 2014 Cumartesi 17:38
17:38
bugün resmen AKP vanda umudunu kesti BDP hedefi yüzde 60 ama bugün hedefi yüzde 75 oldu bu bir miting falan degildi normal bir karsilama bekliyorduk kimse bu Kadar buyuk bir kitleyi beklemiyordu
DK
22 Şubat 2014 Cumartesi 17:32
17:32
AKP YOL GÖRÜNDÜ YETER ARTIK MÜSADE DE SİZİN
murat aytimur
22 Şubat 2014 Cumartesi 17:07
17:07
allahıma yemin ederim akpliler bu tabloyu görünce ödleri kopmuştur düşünsenize seçim bürosu açılışı bide miting olsa nasıl olur düşünmek istemiyorum mahşeri bı kalabalık
oktay
22 Şubat 2014 Cumartesi 16:54
16:54
hey allahınıza kurban bu neya maşalah maşalah van halkı sizlerle başkanım yolumuz hak olsun her biji
sinan can
22 Şubat 2014 Cumartesi 16:30
16:30
eyy gözümün nuru van ey aşkım van ey sevgilim van ey hayalim van sen herşee layıksin kendini kendin yönet gülüm sen busun sen buna yakışırsın
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Wan Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0850 302 65 34 | Faks : 0850 302 65 34 |