1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Demirtaş: AKP ile yarıştığımız her yerde AKP’yi gerilettik

Demirtaş: AKP ile yarıştığımız her yerde AKP’yi gerilettik

Demirtaş: AKP ile yarıştığımız her yerde AKP’yi gerilettik
A+A-

Demirtaş, çok daha büyük başarılar elde etme potansiyelleri olduğuna dikkat çekerek "AKP ile yarıştığımız her yerde AKP’yi gerilettik, bu çok önemli" dedi.

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Diyarbakır İl Başkanlığı'nda yerel seçimlere dair açıklama yaptı.

Demirtaş, sonuçların Türkiye'de çok keskin bir kamplaşma olduğunu gösterdiğini belirtti.

Medya BDP'den yana değildi

* Çok daha büyük başarılar elde etme potansiyelimiz vardı. Medya desteği asla BDP’den yana değildi. Bariz bir ayrımcılık yaşadık. Anadolu Ajansı ve TRT özellikle ambargo uyguladı. 0 dakika BDP propagandası yaptılar. Sosyal medya ağır bir darbe aldı. Çok sayıda arkadaşımız da tutukluydu.

* BDP büyük bir başarı elde etmiştir. Bu seçimin belki de tek kazananı kadınlardı. BDP ve HDP çatısı altında büyük bir başarı elde ettiler. Kadınlar önemli bir model olarak siyasi hayatımıza girmiş oldu. Her yerde bir kadın belediye başkanı var. Bu sonuç seçimin sonuçlarından çok daha kıymetli bir sonuçtu diyebiliriz.

AKP'yi gerilettik

* Seçim kampanyası süresinde Başbakan başta olmak üzere müthiş ötekileştirici, ayrımcılaştırıcı bir dil kullanıldı. Seçime giriyoruz savaşa girmiyoruz dedik, nihayetinde de ortaya çıktı. İlkesiz, belden aşağı siyaset içinde olmadık.

* BDP olarak AKP ile yarıştığımız her yerde AKP’yi gerilettik, bu çok önemlidir. Belediye sayımızı artırdık. Bu sonucu elde etmek kolay değildi, BDP bunu başardı. Bizler eksik kaldığımız düşük oy aldığımız yerel yönetimleri kaybettiğimiz yerler için araştırmamızı yapacağız. Halkın organik bir aklı vardır. Herkesin halkın iradesine saygı göstermesi lazımdır.

* Anadilde eğitimden, sağlığa kadar adım atacağız. Verdiğimiz bütün sözlerin arkasındayız. Elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Yerel seçimler aslından genel seçimlerin bir provası gibi oldu. Mümkündür ki genel seçim erkene alınabilir. Her ne olursa olsun hedefe bloke olarak daha kapsamlı olarak çalışacağız. Genel seçimlerde çok daha büyük bir başarı elde edeceğimizi tahmin ediyoruz.

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum