1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Demirci Esnafı Şehir Dışına Çıkartılıyor

Demirci Esnafı Şehir Dışına Çıkartılıyor

Demirci Esnafı Şehir Dışına Çıkartılıyor
A+A-

Malatya merkezdeki Bakırcılar çarşısında faaliyet gösteren demirci esnafı için küçük bir sanayi sitesi yapılacak. Belediye Meclis Salonu'nda yapılan toplantıya, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın il d

Malatya merkezdeki Bakırcılar çarşısında faaliyet gösteren demirci esnafı için küçük bir sanayi sitesi yapılacak.
Belediye Meclis Salonu'nda yapılan toplantıya, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın il dışında olması sebebiyle Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu başkanlık etti.

HAS PARTİLİ ÜYELER, AK PARTİ'YE GEÇTİ
Gündeme geçilmeden önce, kapanan Halkın Sesi Partisi (HAS Parti) mensubu olan meclis üyelerinin AK Partiye geçtiklerine dair verdikleri dilekçeleri okundu. Böylelikle Mehmet Selim Sözen, Celalettin Gönültaş, Mustafa Karaman, Sadin Şahin ve Ekrem Dağ AK Partiye katıldıklarını beyan ettiler.
Belediye Başkan Vekili Ertan Mumcu, adı geçen üyelerin 2009 yılı seçimlerinden bu yana Belediye Meclisi'nde görev aldıklarını kaydederek, yeni kararlarının kendileri, Belediye Meclisi ve Malatya için hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

DEMİRCİLER İÇİN YENİ SİTE YAPILIYOR
Gündem maddelerini görüşen Belediye Meclisi, gündemde yer alan; Arşiv Hizmetleri Görev ve Çalışma Yönetmeliği'ni komisyon raporu doğrultusunda kabul ederken, Kültür A.Ş.'nin kredi kullanımı için Malatya Belediyesi'nin kefaleti ile Çarmuzu mahallesindeki Belediye'ye ait parsele Bakırcılar Çarşısı'ndaki demirci esnafının buraya taşınması amacıyla kat karşılığı küçük sanayi sitesi yapımını da kabul etti.
Hizmet İçi Eğitim Yönetmeliği taslağı ise Hukuk Komisyonu'na havale edildi. Gündem maddeleri arasında bulunan ve Ankara Altındağ Belediyesi tarafından bağışlanan panelvan tipi bir aracın belediyeye hibesi de kabul edildi.

AKILLI SAYAÇ İÇİN YÜZDE 10 İNDİRİM
Mecliste, Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü'nün teklifi doğrultusunda, yeni inşaatlarda su sarfiyatında akıllı sayaç kullanımının zorunlu tutulması ve yüzde 10 indirimle suyun kullanılabilmesi teklifi de görüşülerek kabul edildi.

SOKAK İSİMLERİ TALEP OLURSA YENİDEN DEĞERLENDİRİLECEK
Meclis Toplantısında gündeme gelen cadde ve sokak isimleri ile ilgili olarak da Başkan Vekili Ertan Mumcu, geçtiğimiz yıl, Kent Konseyi'nin yaptığı çalışma sonucu 2406 cadde ve sokakta yeni isimlendirme yapıldığını, çalışmanın bölge halkıyla yapılan istişare ve daha sonra meclis komisyonunda 4-5 ay kadar değerlendirme yapılması sonrası Belediye Meclisi'nde kararlaştırıldığını anımsattı. Mumcu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Özellikle numaralandırılmış cadde ve sokaklara aslında yeni isimler verildi. Bir diğer temel kriter de cadde ve sokak isimlerinin mahalle isimleriyle çakışmaması gerekiyordu. Doğal olarak verilen isimlerin genel ahlak, kültür ve ananelerimize, örf ve geçmişimize ışık tutacak ve aykırı olmayacak şekliyle tanzim edilmesi esastır. Takdir edilmeli ki mutlaka gözden kaçan ya da bir takım taleplere belki cevap veremeyecek derecede isimler kalmıştır veya verilmiştir. Bununla ilgili bir süreç başlattık. Gerekçeleri belirtilmek suretiyle dilekçelerin kabulüne başlanmıştır. İleriki toplantılarda gelen dilekçeleri komisyona havale edilmesini görüşeceğiz."
(BK-YHY-Y)

06.02.2013 18:03:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT