1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dekaum, Türkiye'nin İlk Kadın Valisi Lale Aytaman'ı Ağırladı

Dekaum, Türkiye'nin İlk Kadın Valisi Lale Aytaman'ı Ağırladı

Dekaum, Türkiyenin İlk Kadın Valisi Lale Aytamanı Ağırladı
A+A-

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Kadın Hakları ve Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DEKAUM) tarafından düzenlenen "Kamu Yönetimi'nde Kadının Yeri ve Önemi" konulu konferansın konuğu, Türkiye'nin

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Kadın Hakları ve Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (DEKAUM) tarafından düzenlenen "Kamu Yönetimi'nde Kadının Yeri ve Önemi" konulu konferansın konuğu, Türkiye'nin ilk kadın valisi Dr. Lale Aytaman oldu.
DESEM Bordo Salon'da gerçekleşen paneli Devlet Eski Bakanı Işılay Saygın, DEKAUM Müdürü Prof. Dr. Tülay Özüerman izledi.
Panelde konuşan Türkiye'nin ilk kadın valisi Aytaman, kadının kamusal alanda adının olmadığını belirterek, şunları söyledi: "Kadınlar kamuda adeta görünmez hale gelmiştir. Cumhurbaşkanı ve başbakanımız erkek, bakanlar kurulunda sadece bir kadınla temsil ediliyoruz. Mecliste 550 milletvekilinin 78'i kadın, bu durum yüzde 14.2'lik orana tekabül ediyor. Sırf kadın olsun diye bazı görevlere kadınların serpiştirilerek atanması normal bir durum değildir. Kadınlardan geldikleri makamlarda mutlaka başarılı olmaları bekleniyor, ancak erkeklerde başarı kriteri aranmıyor. Gerçekten hak eden, kendini yetiştirmiş kadınlarımızın önü açılmalıdır."
(HK-ERG-Y)

18.12.2012 13:48:05 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT