1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dekan Murat Asma'dan İl Genel Meclisi Başkanına Ziyaret

Dekan Murat Asma'dan İl Genel Meclisi Başkanına Ziyaret

Dekan Murat Asmadan İl Genel Meclisi Başkanına Ziyaret
A+A-

İnönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Bayram Murat Asma, İnönü Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamza Kandi ile birlikte İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata'yı ziyaret etti. Bazı

İnönü Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Bayram Murat Asma, İnönü Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamza Kandi ile birlikte İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata'yı ziyaret etti.
Bazı İl Genel Meclisi üyelerinin de yer aldığı ziyarette konuşan Ziraat Fakültesi Dekanı Doç. Dr. Bayram Murat Asma, "Ziyaretimizin amacı, Malatya'da tarımsal sorunlarla ilgili bilgi vermek ve Ziraat Fakültesi ile ilgili bazı projeler konusunda bilgi alış verişinde bulunmak için buradayız. Ayrıca, İl Genel Meclisi Başkanımızdan bazı projelerimize destek bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
İnönü Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamza Kandi ise, "Malatya'da bundan sonra, kayısı dışında, alternatif ne gibi ürün yetiştirilebilir. Üniversitemiz buna ne gibi katkıda bulunabilir. Üniversitemiz ve tarım kuruluşları ortak akıl ile özellikle meyvecilik tarımını daha ileri nasıl taşırız diye istişarelerde bulunuyoruz. Mesela ürün olarak ceviz ve badem gibi diğer meyve çeşitlerini nasıl arttırırız onun çalışmasını yapıyoruz" diyerek, Boztepe ve Kapıkaya Barajlarının sulayacak alanlarda, buralarda ne gibi tarım önerileri konusunda istişarelerde bulunduklarını bildirdi.
İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata da, "Ziraat Fakültemiz gelecekte inşallah ikinci üniversite olacak. Ziraat ve tarım konusunda daha yaygın çalışmalar yapacaklarını ümit ediyoruz" diyerek, "Hayvancılık, süt üreticiliği ve tarımla ilgili işlerle de iştigal eden birisi olarak, tarım ve hayvancılık konusundaki sıkıntıları biliyorum. Tüysüz şeftali, nefis armutlar, Hekimhan cevizinin artırılması gerektiğine inanıyorum. Malatya'nın kırsalını ilgilendiren sorunlarla iştigal eden İl Genel Meclisi olarak tarım ve hayvancılığın yaygınlaştırılması için çaba gösteriyoruz. Biliyoruz ki, köylerde tarım ve hayvan yaygınlaşınca köyden kente göçün azaldığı ve şehirlerin kalabalıklaşmasının önüne geçilecektir. Böylece şehirler daha yaşanır duruma gelecektir" ifadelerini kullandı.
(NA-Y)

19.02.2013 10:17:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT