1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "değerler Eğitimi Projesi" Tanıtıldı

"değerler Eğitimi Projesi" Tanıtıldı

değerler Eğitimi Projesi Tanıtıldı
A+A-

Malatya'da, Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında uygulanacak olan "Değerler Eğitimi Projesi" tanıtıldı. Malatya Müftülüğü'nde; İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, Sağlıkçılar Derneği (SADER) Başkanı Nec

Malatya'da, Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında uygulanacak olan "Değerler Eğitimi Projesi" tanıtıldı.
Malatya Müftülüğü'nde; İl Müftüsü Hacı Yusuf Gül, Sağlıkçılar Derneği (SADER) Başkanı Necmettin Gürbüz ve Malatya Eğitimciler Derneği (MEDER) Başkanı Tacettin Özer'in katılımı ile SODES kapsamında uygulanacak olan Değerler Eğitimi hakkında bilgi aktarıldı.
Müftü Hacı Yusuf Gül yaptığı açıklamada; sevgi, saygı, sorumluluk, barış, hoşgörü, dürüstlük, vatandaşlık, sağlıklı olma, yardımlaşma ve işbirliği gibi konularda 8 ay boyunca okullarda, kurum ve kuruluşlarda, kahvehanelerde eğitim verileceğini söyledi. Üç kuruluştan 15 kişinin 3'erli gruplara ayrılarak projenin en az 10 bin kişiye anlatılacağını söyleyen Gül, eğitimci, din görevlisi ve doktorların projede eğitim vereceklerini bildirdi.
Müftü Gül sözü edilen proje kapsamında, 3 Ocak Perşembe günü Belediye Konferans Salonu'nda saat 19.00'da Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Recep Kaymakcan tarafından da konferans verileceğini kaydetti.
(NA-SO-Y)

02.01.2013 17:33:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT