1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Defterdar Ceylan'dan 2b Açıklaması Gökten Ceylan Afyonkarahisar

Defterdar Ceylan'dan 2b Açıklaması Gökten Ceylan Afyonkarahisar

Defterdar Ceylandan 2b Açıklaması  Gökten Ceylan    Afyonkarahisar
A+A-

Afyonkarahisar Defterdarı Mustafa Ceylan, 2B arazileri satışından bugüne kadar Afyonkarahisar'da 8 bin 431 kişinin yararlandığını söyledi. Yaptığı basın açıklaması ile 2B arazilerinin satışı ile il

Afyonkarahisar Defterdarı Mustafa Ceylan, 2B arazileri satışından bugüne kadar Afyonkarahisar'da 8 bin 431 kişinin yararlandığını söyledi.
Yaptığı basın açıklaması ile 2B arazilerinin satışı ile ilgili kanunda yapılan değişiklik ile Defterdarlık ve bağlı ilçelerindeki malmüdürlüğü personelince, her taşınmazın satışına esas rayiç bedelleri, mahallinde yapılarak satışa hazır hale getirildiğini kaydeden Defterdar Ceylan, "Bugüne kadar Orman Genel Müdürlüğü ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünce İlimizde ortaklaşa yürütülen, 2/B Taşınmazları Kadastro ve güncelleme çalışmaları sonucunda İlimiz ve bağlı ilçelerinde yaklaşık 8431 vatandaşımızı ilgilendiren ve hak sahipliği bulunan 8248 adet 2/B kapsamında taşınmaz tespit edilmiş ve Hazine adına kayıtlara alınmış bulunmaktadır. Kullanıcı ve taşınmaz bilgilerini içerir listeler, ilgili taşınmazların bulunduğu mahalle veya köylerin muhtarlıklarında askıya çıkarılarak ilan edilmiş olup, Bakanlığımız (Milli Emlak Genel Müdürlüğü) internet sitesinde de (www.milliemlak.gov.tr) bulunmaktadır. Bundan sonra ki başvurularda 2/B Taşınmazlarının satış bedeli peşin veya taksitle ödenebilecek olup, taşınmazların satış bedeli; Hak sahibinin sadece bir adet taşınmazı için, taşınmazın yüzölçümünün 400 metrekareye kadar olan kısmının rayiç bedelin % 50'si, fazlası için rayiç bedelin % 70'i üzerinden hesaplanacak, varsa diğer taşınmazları için ise rayiç bedelin % 70 üzerinden hesaplanarak belirlenecektir. 2/B Taşınmazları için daha önce başvuru bedeli yatırmadan yapılan başvurular ile bundan sonra yapılacak başvurular, başvuru bedeli alınmaksızın geçerli kabul edilecektir. Dolayısıyla Kanunda yapılan değişiklikle bundan böyle satışlarda başvuru bedeli alınmayacaktır" dedi.
(GC-YHY-Y)

19.02.2013 19:12:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT