1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DBP'nin Yeni Yönetimi Belli Oldu

DBP'nin Yeni Yönetimi Belli Oldu

DBP'nin Yeni Yönetimi Belli Oldu
A+A-

Erciş`te Kürt siyasetçileri üzerinde gelişen baskı ve tutuklamalar ardından yönetimi boşalan DBP Erciş ilçe örgütü yapılan 4.Olağan Üstü kongre ile yeni yönetimini belirledi.

Kışla Mahallesi Dağ Düğün salonda yapılan kongreye  DBP Van İl Eş Başkanı Ökkeş Kawa, HDP Van Milletvekili Adem Geweri, Van  Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Bekir Kaya, STÖ temsilcileri ve halk katıldı.

Kongrede konuşan DBP Van İl Eş Başkanı Ökkeş Kawa, Kürt halkının içinden geçtiği ağır sürece dikkat çekerek,  Kürt halkına karşı tarihte eşine az rastlanır kirli bir saldırı ve katliam politikasının uygulandığını söyledi. Kürt halkının bugün ağır bedeller ödediğini ama bunun sonunun özgürlük olduğunu vurgulayan Kawa, herkesi elini taşın altına sokmaya ve sorumluluk almaya çağırdı.

Konuşmaların ardından tek liste ile girilen seçimlerde Eş Başkanlığa Hatice Yıldız ve Mustafa Sağlam seçilirken, yönetim kurulu ise Taner Kele, Pınar Satı, Reşat Eren, Makbule Bilge, Haydar Tenik, Derya Kanpolat, Mahmut Koç, Hasan Arslan ve Mehmet Kambur’dan oluştu.  Kaynak: Vanaktuel

6-137.jpg

 

A+A-

HABERE YORUM KAT