1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DBP'den Sendikalara Duyarlılık Çağrısı

DBP'den Sendikalara Duyarlılık Çağrısı

DBP'den Sendikalara Duyarlılık Çağrısı
A+A-

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Van İl Yöneticisi Uğur Özlü, Rojava için başlattıkları yardım kampanyasına bazı sivil toplum kuruluşlarının ilgisiz kaldığını belirterek, kampanyaya duyarlılık çağrısında bulundu.

 

Van Rojava Yardım Koordinasyonu tarafından başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde Karşıya Mahalle Meclisi’nin topladığı yardımların Rojava’ya gönderilmesi programına katılan DBP Van İl Yöneticisi Uğur Özlü, kampanyaya herkesin duyarlılık göstermesini beklediklerini söyledi.

Programda bir açıklamada bulunan Karşıyaka Mahalle Meclisi Eş başkanı Mehmet Koç, geçen hafta içinde 1 Tır yardım malzemesini Rojava’ya gönderdiklerini belirterek, Şengal, Maxmur ve Rojava’da yaşanan katliamları kınadı. Bu katliamlar nedeniyle Kürt halkının seferberlik ilan ettiğini dile getiren Koç, “Bizde bu doğrultuda Rojava halkıyla dayanışmak ve onların direnişini desteklemek amacıyla yardım kampanyasına katıldık. Topladığımız 2. Tır y1ardım malzemesini şimdi gönderiyoruz. Orada destansı bir mücadele yürüten tüm yoldaşlarımızın yanındayız” diye konuştu.

Açıklamaların ardından toplanan 1 Tır yardım malzemesi, sloganlar arasında Rojava’ya doğru yola çıktı.

A+A-

HABERE YORUM KAT