1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DBP’den Cizre Açıklaması

DBP’den Cizre Açıklaması

DBP’den Cizre Açıklaması
A+A-

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Van İl Başkanlığı Cizre’de 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan olaylarla ilgili Fekiye Teyran Parkı önünde basın açıklaması yaptı.

DBP Van İl Eş Başkanı Miraz Çallı tarafından okunan açıklamada yaklaşık iki yıldır başlayan,  çözüm-barış sürecinin provoke edildiği ileri sürüldü. Feqiye Teyran Parkı önünde yapılan basın açıklamasına HDP Van milletvekilleri Nazmi Gür ve Özdal Üçer ve partililer katıldı

Cizre’de açığa çıkan ve günlerdir süren olaylar bu durumun durduk yerde ortaya çıkan olaylar olmadığı belirtilen Miraz Çallı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “ Olayların bir politika sonucu açığa çıktığını göstermektedir. Olayların gelişim seyri bunun somut kanıtıdır. Mesele HÜDA-PAR’la çatışma meselesinden çok daha öte bir hükümet politikasıdır. Algıda yaratılmak istenen her ne kadar durduk yere çıkan HÜDA-PAR’la çatışma gibi olsa da mesele bundan çok daha öte planlanmış, kurgulanmış ve hedefi olan bir provokasyon olayıdır. Bu, bizler açısından çok açık ve nettir. Böylesi bir manipülasyona izin vermeyeceğiz. Halkımızı da bu tarz kirli oyunlara alet olmama konusunda daha dikkatli olmaya çağırıyoruz.”

A+A-

HABERE YORUM KAT