1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. DBP Van'da kongreye gidiyor

DBP Van'da kongreye gidiyor

DBP Van'da kongreye gidiyor
A+A-

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Van il örgütü önümüzdeki ay il kongresini gerçekleştirecek. Kongre çalışmalarıyla ilgili olarak komisyon toplantısı gerçekleştirildi.

DBP Van İl Kongre Komisyonu üyeleri Musa İtah, Yunus Parim, Aynur Bağış, Ramazan Duman ve Cüneyt Caniş, Nuda Kültür Merkezi'nde halkla bir toplantı düzenledi.

Toplantıya DBP PM Üyesi Hacer Özdemir, HDP Van İl Eş Başkanı Yakup Ataş, HDP Van Milletvekili Lezgin Botan da katıldı.

Toplantıda konuşan Komisyonu Sözcüsü Musa İtah, "Komplocu ve darbeci güçlerin zulmüne ve zorbalığına karşı demokratik siyaseti büyütelim" şiarıyla kongre gerçekleştireceklerini belirtti. İtah, "15 Temmuz darbe girişimi kirli savaş politikalarının bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır." diyerek, "Demokratik, özgür bir yaşam herkese lazım" dedi.

"GÖRÜŞ VE ÖNERİLERİ BEKLİYORUZ"

Kongre için görüş ve öneri beklediklerini ifade eden İtah, şu ifadeleri kullandı.
"Şu an itibariyle yüzün üzerinde PM Üyemiz cezaevindedir. Bir çok partilimiz tutuklanmıştır, bu uygulamalar devam ediyor. Bildiğiniz gibi il eş başkanlarımız aylardır tutuklu olduğu ilimizde kongremizi gerçekleştirme ihtiyacı doğmuştur. Bundan yola çıkarak tüm arkadaşlarımızın görüş ve önerileri ile ve direkt yer alarak katkıda bulunmaya davet ediyoruz. Gelişen yeni süreçte halkımızla birlikte demokratik, özgür bir yaşamı oluşturacağız. Buna olan inancımız tamdır." 

İtah, kongre komisyonu olarak yürütecekleri çalışmalarla halk toplantıları, kurum ziyaretleri, STK ziyaretleriyle Van halkının görüş ve önerilerini alacaklarını da kaydetti.

Haber: Adil Harmancı - Prestij Gazetesi

A+A-

HABERE YORUM KAT