1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DBP İlçe Örgütü Kongreye Hazırlanıyor

DBP İlçe Örgütü Kongreye Hazırlanıyor

DBP İlçe Örgütü Kongreye Hazırlanıyor
A+A-

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İpekyolu İlçe Örgütü Mart ayında yapılacak olan ilçe kongresine ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Wan Haber Merkezi

Basın toplantısına DBP İl ve İpekyolu İlçe Yöneticileri katıldı. Basın toplantısında konuşan DBP Van İl Yöneticisi Metin Kutas,  13 Mart 2016’da düzenlenecek olan 2. Olağan Kongresi sebebiyle kongre komisyonu olarak çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

DBP olarak güçlerini, kadın, gençlik, emek ve demokrasiden aldıklarını söyleyen Kutas,  “  Halkın birlikteliğine olan inanca dayanarak faşizme geçit vermeyecek bir tutumla kongrelerimizi birer birer gerçekleştiriyoruz. Misyon olarak Demokratik toplumun alt yapısını oluşturmayı ve bilinçlendirmeyi hedef almış bir parti olarak yeni genç ve kadın öncülüğünde yönetimler için halkımızın bu süreçte desteği ve katılımıyla güçlü bir yönetim oluşturacağız. Bu çerçevede yaklaşık 2 haftadır halkımızdan, sivil toplum örgütlerinden ve mahalle derneklerimizden görüş ve öneriler aldık ve almaya da devam ediyoruz.  Yürüttüğümüz bu çalışmaların ardından 13 Mart 2016 günü düzenleyeceğimiz kongremize bütün halkımız davetlidir.” Dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT