1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. DBP Gürpınar İlçe Kongresi Yapıldı

DBP Gürpınar İlçe Kongresi Yapıldı

DBP Gürpınar İlçe Kongresi Yapıldı
A+A-

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Van Gürpınar İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi, Belediye Düğün Salonu'nda yapıldı.

Halkların Demokratik Kongresi (HDP) Van Milletvekili Özdal Üçer, Şengal'de yürütülen ortak mücadele ve başarıya dikkat çekerek, ortak ilkeler ve amaçlar doğrultusunda hareket edilmesi durumunda başarılamayacak hiç bir şeyin olmadığını söyledi. 

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Van Gürpınar İlçe Başkanlığı Olağan Kongresi, Belediye Düğün Salonu'nda yapıldı. Kongreye HDP Van Milletvekili Özdal Üçer, Gürpınar Belediyesi Eş Başkanları Zeki Yıldız ve Yıldız Çetin, DBP Van İl Başkanı Miraz Çallı, HDP Gürpınar İlçe Başkanı Necati Tanış, DBP ve HDP ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri ve delegeler katıldı. 

Divan seçiminden sonra bir konuşma yapan Milletvekili Özdal Üçer, Kürt halkı olarak tarihi günlerden geçtiklerini kaydederek, "Kürtler güçlerini birleştirerek Şengal'de tarihi bir başarı elde etmek üzereler. Şunu çok iyi biliyoruz ki herkes ortak ilke ve amaçlar doğrultusunda bir araya gelirse, büyük başarıları elde etmek o kadar da zor değil" dedi.Yapılan konuşmaların ardından tek liste ile gidilen kongrede, eş başkanlığa Metin Öner ve Sevda Tanış seçildi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT