1. HABERLER

  2. SPOR HABERLERİ

  3. Dayak yemekten bıktık...Terimden ilginç açıklama

Dayak yemekten bıktık...Terimden ilginç açıklama

Dayak yemekten bıktık...Terimden ilginç açıklama
A+A-

A milli takım teknik direktörü Fatih Terim Brezilya maçı sonrası flaş açıklamalarda bulundu. Brezilya maçı sonrası imparatordan süpriz açıklama

Fatih Terim Türkiye Brezilya maçı sonrası kendi evinde 4-0 mağlup olmasının ardından yaptığı açıklamada gerekli teknik analiz yapılacaktır. Terim çok iyi bir takım seyrettik.


Fatih Terim dünyanın en iyi takımlarından biriyle oynadık . Bu maç sonrası bazı şeylerle yüzleşmemiz lazım diye açıkalma yapan terim bazı şeylerin altını daha sert çizmemiz lazım.


Fatih hoca küçük vizyonlarla bir yere varılamayacağı ve izlanda maçının ardından yıldızlar diye  söylediler ve taffarel ile konuştum  yarın sabah antrenmanında Neymar yine koşacak ve işte yıldız oyuncu böyle olur.

 

Lokal başarı artık kıstastan çıkmalı. Uzun vadeli düşünmeliyiz. Bunun için yıldızlar topluluğunu izlettiğimiz için mutluyum. Dünya yıldızları işte böyle oluyor. Burada daha önemli bir konu var. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Suçlu aramaya gerek yok. Elinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Ne, daha 15. dakikada Federasyon başkanımız ıslıklanmayı hakediyor, ne bu çocuklar ıslıklanmayı hak ediyor. 

 

Dayak yemekten bıktık arkadaşlar. Bakın zaten 4-0 gerideyiz. Zaten ben bitmişim. Tamam Neymar alkışlandı alkışlanabilir. Ama bu çocukların da alkışlanması lazım. Top Brezilya'nın ayağına geçince alkış, bize geçince yuhalanıyor. Bu olmaz. 

 

Kazakistan maçı öncesi biz başka bir takım seçemezmiydik? Daha zayıf bir rakiple oynayıp farklı da kazanabilirdik. Bunu tercih etmedim. Hayır ben arkasında durdum gerekirse Messi'yle oynayalım dedim. Bizim çocukların arkasında durmamız gerekiyor. Oyun anlayışımızı nasıl değiştirmemiz gerekiyorsa, seyirci kültürümüzü de değiştirmemiz gerekiyor. Yanlışları olabilir. Ama onlar bizim evladımız. 

 

Daha da önemli oyuncular var da niye oynatmadın diye sorabilirsiniz. Aramızdaki farkı görüyorsunuz işte. Neymar işte önümde 90. dakikada top istiyor. Sorduğunuzda benim için istatistik önemli diyor. Biz buralara nasıl yaklaşabilirizi sormalıyız. Bu ülkede zaman zaman böyle bir rüzgar esmeli. Gerçekleri bizim gözümüze batırmalı ki rüyadan uyanalım. Ben çok pozistif bir adamım ancak bazen kulübede bile aciz kalabilirsiniz. Önemli bir ders aldık. Bu maçın milat olması gerekiyor."

 

 

fath.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT