1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Davutoğlu istifa edecek mi?

Davutoğlu istifa edecek mi?

Davutoğlu istifa edecek mi?
A+A-

AKP’liler, Perşembe günü Erdoğan-Davutoğlu görüşmesine kilitlenmiş durumda. Ankara kulislerinde Davutoğlu’nun istifası bile tartışılmaya başlandı.

AKP, son yılların en kısa (28 dakika) süren grup toplantısını yaptı. 18.00’de olacağı açıklanan MYK toplantısı da 15.00’e alındı ve 1.5 saatte bitti. Parti kulislerine, Davutoğlu’nun birkaç gün içinde ‘istifa edeceği’ yönünde dedikodu yayıldı. Davutoğlu, Perşembe günü devlet görüşme gününde Cumhurbaşkanı ile Başbakan bir araya gelecek. Bu görüşmeden çıkacak havanın AKP’nin önümüzdeki dönemine ışık tutması bekleniyor.

KARŞI HAMLE 
MKYK kararıyla atama yetkisi elinden alınan Davutoğlu’nun karşı hamleye geçeceği belirtiliyor. Bu çerçevede 5 grup başkanvekili ile 11 MYK üyelerinden bazılarının değişeceği de öğrenildi. Öte yandan MKYK toplantısında imza vermeyen 3 isim belli oldu. 47 isim yetkinin alınması yönünde imza verdi. Erdoğan’ın talimatıyla Perşembe günü imzalar toplandı. Hatta Cumhurbaşkanı “Herkesi tek tek çağırın, imza isteyin. Böylece imza vermeyeni de görelim” talimatı verdi.
 
Konyalı olan iki üye Selçuk Öztürk ve Mehmet Babaoğlu imza koymadı. Ankara Milletvekili Cemil Çiçek ise ‘Yeterli imza toplanmış, ben versem de vermesem de bir şey değişmez’ diyerek imza atmadı. Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ‘Bir düşüneyim’ diye ilk öneride imza vermedi, sonra imza koydu. KAYNAK: SÖZCÜ - VELİ TOPRAK

A+A-

HABERE YORUM KAT