1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Davutoğlu: 11 kişi gözaltında

Davutoğlu: 11 kişi gözaltında

Davutoğlu: 11 kişi gözaltında
A+A-

Başbakan Davutoğlu, Ankara’daki bombalı saldırıyla ilgili açıklamada saldırının PKK tarafından gerçekleştirildiğine ilişkin ciddi deliller olduğunu belirterek 11 kişinin gözaltına alındığını söyledi.


Başbakan Ahmet Davutoğlu Ankara Kızılay’da 37 kişinin öldürüldüğü bombalı saldırıya ilişkin basın açıklaması yaptı.

Saldırıyla ilgili 11 kişinin gözaltına alındığını açıklayan Davutoğlu özetle şunları söyledi:

“İlginç bağlantılar var”

“Şu ana kadar 11 gözaltı yapıldı, ilginç bağlantılar var. Bütün bir network ağ ortaya çıkarılıyor. Şu anda elimizde olan bilgileri paylaşırken son derece teenni ile davranıyoruz.

“Hala üzerinde çalıştığımız bir cinayet şebekesi, terör şebekesi var. Bugün yüreğimiz yanıyor. Sadece kaybettiğimiz vatandaşların evine değil, hepimizin ocağına ateş düştü. Hepimizin yüreği yanıyor.

“İnsan olamazlar”

"Özellikle bölücü terör örgütünü işaret eden çok ciddi neredeyse kesinleşmiş bulgular var. Bütün araştırmalar bitince bu hususu daha net ifade edebileceğiz.

“Bu terör saldırılarının hedefi bütün milletimizdir. Terör saldırılarını gerçekleştirenler ise dünyanın en barbar, en alçak, hain odaklarıdır.

“Evine gitmek için otobüs durağında bekleyen ya da seyir halinde otobüs içinde sevdiklerine kavuşmak için yola çıkan insanlara karşı böyle bir saldırı gerçekleştirenler, insan olamazlar.

“Saldırının kaynağı belli”

“Dün ve bugün yapılan çalışmalar neticesinde, bu hain saldırının kaynağı açık bir şekilde tespit edilmiştir.

“Şu anda DNA çalışmaları sürüyor. En kısa sürede çok net bir şekilde fail ve arkasındaki güçler ortaya konulacak, tespit edilecektir. Kaynağı bellidir.” 

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT