1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Davalık Sınav TEOG Ne Zaman Açıklanacak (DETAY HABER)

Davalık Sınav TEOG Ne Zaman Açıklanacak (DETAY HABER)

Davalık Sınav TEOG Ne Zaman Açıklanacak (DETAY HABER)
A+A-

MEB TemelEğitimden Orta Öğretime Geçiş sistemi kapsamında yapılan 8. sınıflar 1. dönem ortak sınavlarında 2 soru hakkında 3 dava açıldığını belirtti. Bakanlık bu yüzden sınav sonuçlarını dava sonuçlandıktan sonra açıklayacağını bildirdi.HABERİN AYRINTILA

Milli Eğitim Bakanlığından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Soruların hazırlanması aşamasındaki hassasiyet ve başarımızı, sınavın değerlendirme sürecinde de göstermiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

 

Adayların cevap kağıtları 2 adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulmuştur. Her derse ait sorunun eşit ağırlığa sahip olduğu ortak sınavlarda, öğrencilerin puanı her ders için 100 tam puan üzerinden hesaplanmıştır. Ancak Türkçe'den 1, matematik derslerinden de 1 soru olmak üzere toplam 2 soruya üç dava açılmıştır.

 

 

Davaya ilişkin iş ve işlemler 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanununa eklenen 20/B maddesiyle düzenlenen ivedi yargılama esaslarınca yürütülmektedir. İlgili kanun gereği davaya ilişkin mahkeme kararlarının 9 Ocak 2015 tarihi itibariyle sonuçlanması beklendiğinden, öğrencilerimizin mağdur olmaması adına sınav sonuçlarının bu tarihten sonra açıklanması Bakanlığımızca uygun görülmektedir” denildi. 

A+A-
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT