1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Darende'ye Doğalgaz Müjdesi İsmet Hüseyin Uğur Malatya

Darende'ye Doğalgaz Müjdesi İsmet Hüseyin Uğur Malatya

Darendeye Doğalgaz Müjdesi  İsmet Hüseyin Uğur    Malatya
A+A-

Malatya Sivas hattı Yukarı Selimli köyü civarından sağlanacak doğalgazı; Darende, Gürün, Elbistan ve Afşin'e taşıyacak hattın yapımı amacıyla BOTAŞ tarafından başlatılan çalışma sürüyor. Doğalgaz Bor

Malatya Sivas hattı Yukarı Selimli köyü civarından sağlanacak doğalgazı; Darende, Gürün, Elbistan ve Afşin'e taşıyacak hattın yapımı amacıyla BOTAŞ tarafından başlatılan çalışma sürüyor.
Doğalgaz Boru Hattı Arazi Etüt, Harita ve Kamulaştırma Mühendislik İşi Danışmanlık hizmet alım işi için daha önce ön yeterlilik başvurularını BOTAŞ aldı. Yapılan inceleme sonucu yeterli görülen firmaların teklif vermeye davet edilmesi üzerine ihaleye 8 firma teklif verdi. Teklif değerlendirme çalışmaları devam ederken, işin süresinin 360 takvim günü olduğu belirtildi. Danışmanlık hizmetinin tamamlanmasının ardından yapım ihalesi için çalışmaların devam edeceği ifade edildi.
Belediye Başkanı İsa Özkan, Darende, Gürün, Elbistan ve Afşin ilçelerine doğalgaz verilmesi amacıyla başlatılan çalışmanın devam ettiğini belirterek şöyle konuştu: "Bu kapsamda arazi etüt ve kamulaştırma çalışmaları için teklif toplandı. Değerlendirmelerin ardından çalışma başlayacak. 360 takvim günü olacak çalışmanın ardından yapım işi ihalesi ile ilgili çalışma devam edecek. Yukarı Selimli köyünden başlayarak Darende, Gürün, Elbistan ve Afşin'e ulaşacak olan 120 km'lik ana hat döşenecek. Daha sonra şehir merkezinde dağıtım şebekeleri tamamlanacak. Bu sayede vatandaşlarımız doğalgazın rahatlığına kavuşacak."
Belediye Başkanı İsa Özkan, projenin gerçekleştirilmesinde çaba sarf eden başta Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz olmak üzere AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil ve Malatya Milletvekilleri Mücahit Fındıklı, Ömer Faruk Öz, Öznur Çalık, Mustafa Şahin ve Cemal Akın'a teşekkür etti.
(İHU-HO-Y)

15.01.2013 17:04:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT