1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Darende'nin 'zeki Hoca'sı Kansere Yenildi

Darende'nin 'zeki Hoca'sı Kansere Yenildi

Darendenin zeki Hocası Kansere Yenildi
A+A-

Malatya'nın Darende ilçesinde, eğitim camiasının renkli isimlerinden 'Zeki Hoca' lakaplı Zeki Akalın vefat etti. 32 yıllık eğitimci Zeki Akalın, yaklaşık 2 yıldır kanser hastalığıyla verdiği mücade

Malatya'nın Darende ilçesinde, eğitim camiasının renkli isimlerinden 'Zeki Hoca' lakaplı Zeki Akalın vefat etti.
32 yıllık eğitimci Zeki Akalın, yaklaşık 2 yıldır kanser hastalığıyla verdiği mücadeleye, 53 yaşında yenik düştü. Tedavisi için bulunduğu İstanbul'da vefat eden Akalın'ın cenazesi Darende'ye getirilerek, bugün öğle namazının ardından ilçede toprağa verildi.
Cenaze törenine; Kaymakam Mehmet Aktaş, Belediye Başkanı İsa Özkan, Milli Eğitim Şube müdürleri İbrahim Ülcü ve Hasan Yay, Emniyet Müdürü Salih Köken, diğer kurum ve daire amirleri, sivil toplum örgütleri, siyasi parti temsilcileri ve Akalın'ın birçok dost, akraba ve sevenleri katıldı.
İlçede uzun yıllar Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda görev yapan Akalın, daha sonra İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcılığı'nda bulunmuştu. Akalın ilçede yardımsever kişiliğiyle, sevecen tavırlarıyla ve bir neslin 'Zeki Hoca'sı olarak tanınıyordu. Öğrencileri, cenaze sırasında gözyaşlarına hakim olamazken, öğretmenlerine de son görevlerini yaptılar.
(SO-Y)

27.12.2012 14:10:26 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT