1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Darbe girişimine tepki

Darbe girişimine tepki

Darbe girişimine tepki
A+A-

Van Terziler-Konfeksiyoncular-Kunduracılar ve Giyim Sanatkarları Esnaf Odası Başkanı Çetin Karaduman, darbe girişimine tepki gösterdi.

“Darbelere karşı kahramanca direnen esnaf ve sanatkarlarımız adına
basın bildirisidir” diyerek konuşmasına başlayan Başkan Çetin Karaduman, “FETÖ/PDY tarafından ülkemize yapılan başarısız darbeyi kınıyor ve lanetliyorum. Bir avuç vatan haini darbeci zihniyetin 15 Temmuz 2016 günü ülkemizin vazgeçilmezi olan demokrasiye ve vatanın bütünlüğüne karşı barbarca bir harekette bulunarak, en başta liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve ülkenin diğer kilit noktalarına, sivil halka ve vatanını savunan emniyet güçlerimize karşı adeta katliama girişmişlerdir. Bu katliama karşı ülkemizin her tarafından ayaklanan ve bu ayaklanmada şehit olan güvenlik güçlerimizi ve vatansever kahraman sivil insanlarımızı, odama bağlı tüm esnaf ve sanatkarlarımız adına rahmetle anıyor, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza Yüce Allah’tan acil şifalar temenni ediyorum.

Memleketimizin selameti ve istikbali için hükümetimizin almış olduğu (OHAL) kararı hayırlı bir karar olduğu kanaatindeyim. Bu yıkıcı ve demokrasi düşmanlarına karşı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım’ın çağrıları olan demokrasi nöbetine bütün esnaf ve sanatkarlar olarak desteğimizi devam etmekteyiz” dedi. İHA

A+A-

HABERE YORUM KAT