1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dar Gelirli Vatandaşın Yakacakla İmtihanı

Dar Gelirli Vatandaşın Yakacakla İmtihanı

Dar Gelirli Vatandaşın Yakacakla İmtihanı
A+A-

Soğuk kış günü yakacak bulamayan bazı dar gelirli vatandaşlar, ağaçlık alanlardan topladıkları çalı çırpı ile ısınmaya çalışıyor. Edirne merkezde hava sıcaklığı değerlerinin düşmesiyle birlikte dar

Soğuk kış günü yakacak bulamayan bazı dar gelirli vatandaşlar, ağaçlık alanlardan topladıkları çalı çırpı ile ısınmaya çalışıyor.
Edirne merkezde hava sıcaklığı değerlerinin düşmesiyle birlikte dar ve orta gelirli vatandaşları yakacak telaşı sardı. Yakacak derdine düşen dar gelirli vatandaşlar, zor şartlar altında topladıkları çalı çırpılarla yakacak sorunlarını gideriyor.
Sabahın erken saatlerinde ağaçlık alanlarda çalı çırpı toplayan vatandaşlar, topladıkları yakacakları at arabasına yükleyerek evlerine taşıyor. Büyük zorluklarla topladıkları yakacakları arabalara yükleyen dar gelirli vatandaşlar, bu işin çok zahmetli olduğunu ve kendilerini çok yorduğunu söylüyor.
Fırsat buldukça özellikle Karaağaç bölgesindeki ağaçlık alanlarda kurumuş ağaç dallarını toplayan vatandaşlar, soğuk kış günlerinde evlerine götürdükleri bir parça yakacakla ısınacak olmanın mutluluğunu yaşıyor.
(ORA)

08.01.2013 10:18:22 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT