1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dap Eylem Planı Toplantısı Elazığ'da Yapıldı

Dap Eylem Planı Toplantısı Elazığ'da Yapıldı

Dap Eylem Planı Toplantısı Elazığda Yapıldı
A+A-

Elazığ'da, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen DAP Eylem Planı konulu toplantı yapıldı. Kalkınma Bakanlığı DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı

Elazığ'da, Doğu Anadolu Projesi (DAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen DAP Eylem Planı konulu toplantı yapıldı.
Kalkınma Bakanlığı DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından bölgenin kalkındırılması ve kurum ve kuruluşlar arasında projelerin uyum ve bütünlük içerisinde yürütülmesi amacıyla planlanan DAP Eylem Planı konulu toplantı bugün gerçekleştirildi. İl Genel Meclisi toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Muammer Erol, Belediye Başkanı Süleyman Seymanoğlu, ilçe ve belde belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum örgütlerinin yetkilileri katıldı. Toplantının açılışında bir değerlendirme yapan DAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkan Yardımcısı Volkan Güler, toplantıda önce DAP İdaresi ve yürütülen DAP Eylem planı hakkında açıklamalarda bulundu. DAP Eylemi Planı'nın Elazığ'ında aralarında yer aldığı 16 ili kapsadığını vurgulayan Güler, ülkenin en az gelişen illerinin bu 16 il arasında yer aldığını, eylem planın temel amacının öncelikle bu illerde yeterli kalkınma ve gelişmenin sağlanması için yatırımların doğru planlanması olduğunu söyledi. Güler, DAP Eylem planının beş yıllık bir çalışmayı içerdiğini ve 2018 yılına kadar çalışmaları sürdürüleceğini de sözlerine ekledi. Toplantıda daha sonra kurumların temsilcileri söz alarak devam eden yatırımlar, bu yatırımların ödenek durumları, planlanan yatırımlar ve ödenek beklentileri hakkında bilgiler verirkern, toplantının sonunda bir değerlendirme yapan Vali Muammer Erol, DAP Eylemi Planı'nın Elazığ'ın ve bölgenin kalkınması, ekonomik ve sosyal alandaki yatırımların doğru planlanması için önemli olduğuna dikkat çekti. DAP Kalkınma İdaresi Başkanlığı'nın kurumsal yapısını yeni yeni tamamlamaya çalıştığını dolayısıyla kurumun bölge için ne anlam ifade edeceğinin zaman içerisinde daha iyi anlaşılacağını belirten Vali Erol, kaynakların doğru kullanılması için planlamanın ve öncelik sırasının önemli olduğunu vurgulayarak, DAP idaresinin de bölgenin kalkınması için bu planlamayı yapacak önemli bir yapılanma olduğunu söyledi.
(EK-YRT-AŞ-Y)

14.02.2013 17:57:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT