1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Danıştay Toplantısında Van Kavgası

Danıştay Toplantısında Van Kavgası

Danıştay Toplantısında Van Kavgası
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu'na konuşurken, 'edepsizlik yapıyorsun' diye bağırdı. Başbakan Erdoğan bu tepkinin ardından salonu terk etti.

Danıştay'ın 146. yıldönümü töreni sırasında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Fevzioğlu, yaptığı konuşmada Van konteyner kentte tespit ettiği sıkıntılara dikkat çekti. Bu sırada Başbakan Erdoğan oturduğu yerden "Yanlış konuşuyorsun. Böyle bir edepsizlik olamaz. Siyasi konuşma yapıyorsun, tamamen yalan söylüyorsun, Van ile ilgili söylediklerin tamamen yalan" diye bağırdı.

Bunun üzerine Fevzioğlu kürsüden "Çok yapıcı bir konuşmaydı, edepsizlik yapan ben değilim sayın Başbakan. Bir cümlesinde hakaret yoktur. Hiçbiri siyasi değil, hepsi Anayasa'ya uygundur. Ben edepsizlik yapmadım kimseye de edepsiz yapıyorsun demeyi kendime yakıştırmam” diyerek konuşmasını bitirdi.

GÜL KOLUNU TUTTU, İZLEYİCİLER DIŞARI ÇIKARILMADI

Cumhurbaşkanı Gül bu sırada ayağa kalkan Başbakan Erdoğan'ın kolunu tuttu. 

Başbakan Erdoğan da "Haksızlık karşısında susacak mıyız? 25 dakika başkan konuşuyor, sen bir saat  konuşuyorsun" diyerek protestosunu sürdürdü. Konuşmanın sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Gül ve Başbakan Erdoğan konferans salonundan ayrıldı. Salonda bulunan izleyicilerin dışarı çıkmasına bir süre izin verilmedi.

İŞTE O ANLAR:

A+A-

HABERE YORUM KAT

1 Yorum