1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Danışmanlar eylem yaptı

Danışmanlar eylem yaptı

Danışmanlar eylem yaptı
A+A-

Van’ın Özalp ilçesindeki serbest tarım danışmanları eylem yaptılar.

Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 5 Mayıs 2016 tarihli Bakanlar Kurulu kararına tepki olarak eylem yapan tarım danışmaları Aykan Ayışlık ve Özkan Hamarat, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü önünde “Sayın Faruk Çelik, 2600 tarım danışmanı neden işten attınız?” yazılı pankart açıklar. 

Burada konuşan serbest tarım danışmanı Aykan Ayışlık, “Dört yıldır Özalp ilçesinde serbest tarım danışmanlığı yaptığım dönemde, 70 çiftçimle gün geldi amele gibi çalışarak hizmet verdik. Danışmanlık olmadan önce bilinçsiz tarım yapan çiftçilerimize seminerler vererek bilgilendirdik. Şimdi hükümet, danışmanlığı kaldırıyor. Devlet, çiftçiyle arasında olan tek köprüyü yok ediyor” dedi.

Tarım danışmanı Özkan Hamarat ise, yeni mezun olduğunu belirterek, “Çocuklarımızın rızkı kesiliyor. Tek gelir kaynağımız olan tarım danışmanlığının kaldırılması durumda perişan olacağız. Cebimizdeki tek kuruşu da bu pankart verdik. Şimdi Türkiye'de bu işi yapan 2600 tarım danışmanına haklarının geri verilmesini istiyoruz. Bu konuda eylemlerimiz devam edecek” diye konuştu.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT