1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Damak Tadında Da Safranbolu Damgası

Damak Tadında Da Safranbolu Damgası

Damak Tadında Da Safranbolu Damgası
A+A-

17.'si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslar arası Turizm ve Seyahat Fuarının (EMİTT) 2. gününde de Safranbolu ilgi odağı olmaya devam etti. Fuarın 2. gününün sabahı aralarında Karabük'ün de bulunduğu 9

17.'si düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslar arası Turizm ve Seyahat Fuarının (EMİTT) 2. gününde de Safranbolu ilgi odağı olmaya devam etti.
Fuarın 2. gününün sabahı aralarında Karabük'ün de bulunduğu 9 ilin ortaklaşa hazırladıkları ve yöresel ürünlerden oluşan kahvaltı standında büyük izdiham yaşandı. Özellikle Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi'nin (SAKEM) Anne Çorbası, Tarhana, unlu mamuller ve paketi açıldıktan sonra bir en az bir hafta ömrü olan Safranbolu Kıtır'ı, bunun yanında Safranbolu'ya özgü çeşitli lezzetler hayli ilgi çekerken, Safranbolu standında oluşan kuyruk fuar görevlilerimizi oldukça mutlu etti. Kahvaltı sonrası bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, "Mutlaka her yöremizin kendine özgü lezzetleri var. Ancak böyle büyük bir fuarda ekiplerimizin hazırlamış olduğu yöresel lezzetlere halkımızın yoğun ilgi göstermesi, uzun kuyrukların oluşması çabalarımızın, emeklerimizin boşa gitmediğinin göstergesidir. Fuarın bitmesine henüz 2 gün var. Kalan 2 günde de yöremizi en iyi şekilde tanıtmaya devam edeceğiz. Tüm çabamız Marka Kent olan Safranbolu'muzu dünyaya tanıtmak ve turizmi daha da canlandırmak" dedi.
(ET-ET-Y)

25.01.2013 17:41:36 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT