1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dağıtım Şirketleri, Kaçak Elektrik Farkını İstiyor

Dağıtım Şirketleri, Kaçak Elektrik Farkını İstiyor

Dağıtım Şirketleri, Kaçak Elektrik Farkını İstiyor
A+A-

EPDK özelleştirme öncesi belirlediği kayıp kaçak oranlarının daha yüksek olduğunu tespit eden dağıtım şirketleri, bu farkı tahsil etmek istiyor.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) özelleştirme öncesi belirlediği kayıp kaçak oranlarının fiiliyatta daha yüksek olduğunu tespit eden dağıtım şirketleri, kayıp-kaçak oranına ilişkin EPDK’nın belirlediği hedeflerde değişiklik istiyor.

Bir süre önce Dicle EDAŞ kayıp kaçak hedefinin düşürülmesi için EPDK’ya başvurmuştu. Şimdi de Van Gölü EDAŞ, özelleştirme öncesinde kendilerine bildirilen kayıp kaçak oranının fiili duruma göre daha düşük belirlendiği gerekçesiyle farkı talep etmeye hazırlanıyor.

KIŞIN KAÇAK ARTIYOR
Van Gölü EDAŞ’ın devralan Türkerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Türker, dört ay önce devraldıkları Van Gölü EDAŞ’ta şu anda yeni olduklarını anımsatarak, “Kış aylarında kayıp-kaçak çok artıyor, özellikle de kaçak artıyor. Ama çok iyi bir ekibimiz var, bunları aşacağımızı düşünüyoruz” dedi.

Tahsilatta ciddi bir artış olduğunu dile getiren Türker, “Hedefe tahminimizden daha çabuk ulaşacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

SÖYLENEN İLE GERÇEK ARASINDA FARK VAR
Kendilerine verilen kayıp-kaçak oranı ile fiiliyattaki oran arasında fark olduğunu vurgulayan Türker, “Biz onun farkını talep ediyoruz. Bu konuda EPDK’ya müracaat için arkadaşlarımız hazırlık yapıyorlar” bilgisini verdi. Van EDAŞ, Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerini kapsıyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT