1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Dağda oğlunu ve 4 yakınını kaybeden anneden sürece destek

Dağda oğlunu ve 4 yakınını kaybeden anneden sürece destek

Dağda oğlunu ve 4 yakınını kaybeden anneden sürece destek
A+A-

Bölgede meydana gelen olaylardan dolayı çıkan çatışmalarda oğlu ve 4 yakınını kaybeden Hakkarili Fatma Turan, barış sürecini sonuna kadar desteklediklerini söyledi.


Değişik tarihlerde meydana gelen çatışmalarda dağda bulunan oğlu ve yeğenini aynı dönemde kaybeden Fatma Turan, süreçle ilgili açıklamalarda bulundu. 30 yıldır barışı haykırdıklarını ifade eden Turan, “Hep barış, kardeşlik dedik. Barış için en ufak bir adım atılmadı. Öcalan şimdi barışın adamlarını attı. Biz de Öcalan’ın arkasındayız ve destekliyoruz. Ne asker ne de gençler ölsün. Asker aileleri de gelsin dağda çocuğunu kaybeden ailelerin elini tutsun, hep birlikte Meclis'in kapısına gidelim. Barışı burada hep birlikte isteyelim. Savaş ağırdır ama barış hafiftir. Biz kesinlikle çatışmalardan ve kanın dökülmesinden yana değiliz. Bakın önceki gün cezaevinde bulunan 60 yaşındaki ağabeyimi ziyaret ettim. Suçu olmamasına rağmen halen cezaevinde bulunmaktadır. Biz cezaevlerinin boşalmasını, dağdakilerin inmesini istiyoruz. Artık askerlerin de sınırda nöbet tutmasını istemiyoruz. Asker aileleri de bizlerle omuz omuza versin. Artık kimse ölmesin. Ben burada barış sürecini başlatan Öcalan’a selam gönderiyorum. Barış ve kardeşlik diyoruz” ifadelerini kullandı.


Fatma Turan isimli anne, dağda çıkan çatışmada hayatını kaybeden oğlu ve yeğeninin birlikte çektiği fotoğrafları da kameraya göstererek, “Bakın çıkan çatışmada oğlum ve yeğenim aynı anda hayatını kaybetti. İşte fotoğraflarını görüyorsunuz. Bakın iki ayrı fotoğraf karesinde 6 kişi var, bunlardan 5’i de yakınımdır ve bunlar çatışmada hayatını kaybetmiştir. Bunlara rağmen biz her zaman söylediğimiz gibi barış istiyoruz. Bu silahlar susun artık” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT