1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dagc'den Yıpranma Payı Teşekkürü Erzurum

Dagc'den Yıpranma Payı Teşekkürü Erzurum

Dagcden Yıpranma Payı Teşekkürü  Erzurum
A+A-

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti, gazetecilerin yıpranma hakkının geri verilmesinin sevindirici olduğunu açıkladı. DAGC Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, gazet

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti, gazetecilerin yıpranma hakkının geri verilmesinin sevindirici olduğunu açıkladı.
DAGC Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, gazetecilerin yıpranma paylarının, TBMM Genel Kurulu'nun önceki geceki oturumunda kabul edilerek yeniden yasalaştığını ifade etti.
Özsoy, 10 Ocak 1961'de yapılan gazetecilerin özlük haklarını düzenleyen ve önemli kazanımlar elde edilen yasanın 2008 yılında yapılan değişikliklerle sekteye uğradığını kaydetti. Özsoy: "TBMM Genel Kurulu'nda dün akşam yapılan oturumda gazeteciler lehine düzenlemeler içeren yasa kabul edilmiştir. 2008 yılında yapılan değişikliğin ardından gazeteci meslek örgütleri olarak, yıpranma haklarının yeniden verilmesi hususunda hükümet ve muhalefet partilerine konunun ehemmiyetini anlattık. Gelinen noktada hükümetimizin, yasayı Çalışan Gazeteciler Günü'ne denk getirerek gündeme alıp genel kuruldan geçirmesi, farklı bir güzellik katmıştır. Sürecin başından büyük çaba koyan hükümetimize, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Faruk Çelik ile kanunun meclise getirilmesi ve yasalaşmasında destek veren muhalefet partilerimize cemiyetimiz adına teşekkür ediyoruz. Düzenleme camiamıza hayırlı olsun" diye konuştu.
(ERZ-AT-Y)

11.01.2013 17:03:55 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT