1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Dagc'den Çalışan Gazeteciler Günü Kutlaması Erzurum

Dagc'den Çalışan Gazeteciler Günü Kutlaması Erzurum

Dagcden Çalışan Gazeteciler Günü Kutlaması  Erzurum
A+A-

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) Yönetim Kurulu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı. DAGC Yönetim Kurulu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü yayınlandığı bir mesajla kutladı. Yön

Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti (DAGC) Yönetim Kurulu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.
DAGC Yönetim Kurulu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü yayınlandığı bir mesajla kutladı.
Yönetim Kurulu Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, Erzurum'da 1876 yılından bugüne gelen çok köklü bir basın geçmişi olduğunu anımsattı. Özsoy, "Erzurum'un gazetecilik geçmişinde meslek ilkeleri, ahlak kuralları her zaman ön planda olmuş ve buna özen gösterilmiştir. Cumhuriyet'i kuran gazete bu şehirde hayat bulmuştur. Erzurum basını dün olduğu gibi bugün de hangi koşullarda olursa olsun, ülkesine hizmeti gururla yerine getirmektedir." dedi.
Basın çalışanlarının, 1952 yılında çıkarılan, 1961 yılında da değiştirilen 212 sayılı yasa ile elde ettikleri yıpranma paylarının Sosyal Güvenlik Yasası kapsamında Ekim 2008'den itibaren kaldırıldığını anlatan Özsoy, "Ülkemizde gazetecilerin bir kısmı halen sosyal güvenceden yoksun olarak çalışmaktadır. Anadolu'da, özellikle yerel basında çalışan gazeteciler, vatandaşlarımızın haber alma haklarını ve kamuoyunu bilgilendirme görevlerini büyük bir özveri ile yerine getirmeye çalışmaktadır. DAGC olarak bu zor coğrafyada, ağır iklim koşulları altında çalışan meslektaşlarımızın Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyoruz. Bugünün, gazetecilerin daha geniş ekonomik imkanlara kavuştuğu, sosyal güvence ve çalışma imkanları bakımından daha üst seviyelere çıktıkları günler olarak kutlanması en büyük temennimizdir. Bunun için biran önce Gazetecilik Meslek Yasası'nın da çıkarılması gerekmektedir." diye konuştu.
(AA-AA-Y)

09.01.2013 14:47:34 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT