1. HABERLER

  2. "d Vitamininizi Ölçtürün" Uyarısı

"d Vitamininizi Ölçtürün" Uyarısı

d Vitamininizi Ölçtürün Uyarısı
A+A-

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semih Aydıntunç, her vatandaşın D vitamini ölçümünü yaptırması gerektiğini söyledi. Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bili

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semih Aydıntunç, her vatandaşın D vitamini ölçümünü yaptırması gerektiğini söyledi.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanlığı'nca, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Semih Aydıntunç tarafından, "Hiperparatirodi ve D Vitamini" konulu konferans düzenlendi. Tıp Fakültesi Dekanlığı Pembe Salon'da düzenlenen konferansta konuşan Prof. Dr. Semih Aydıntunç, cerrahi müdahaleleri ve dikkat edilmesi gereken hususları anlattı. D vitamininin önemine değinen Prof. Dr. Semih Aydıntunç, her vatandaşın D vitamini ölçümünü yapması gerektiğini belirterek, "Ülkemizde bu tahlil çok pahalı. Sağlık Bakanlığı'nın desteğiyle bu tahlilin yapılmasının ucuzlatması hastaların yararına olacaktır" dedi.
Konferansın sonunda kendisine yöneltilen soruları da cevaplayan Prof. Dr. Semih Aydıntunç'a çiçek ve plaket takdim edildi.
(SAM-SLH-Y)

11.01.2013 17:43:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT