1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Çuval Davası Devam Ediyor

Çuval Davası Devam Ediyor

Çuval Davası Devam Ediyor
A+A-

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, geçen yıl Amerikan askerlerinin başına çuval geçiren TGB üyesi gençlerin davası devam ediyor. Geçen yıl ABD askerlerinin başına çuval geçirdikleri için 3 ila 16 yıl hapis c

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, geçen yıl Amerikan askerlerinin başına çuval geçiren TGB üyesi gençlerin davası devam ediyor. Geçen yıl ABD askerlerinin başına çuval geçirdikleri için 3 ila 16 yıl hapis cezasıyla yargılanan TGB üyesi 8 kişinin Bodrum 3. Asliye Mahkemesi'nde bugün duruşması görüldü.
Duruşmada ABD askerinin henüz ifade vermemesi ve Amerika'dan henüz bir yazı gelmemesi nedeniyle mahkeme 11 Nisan tarihine ertelendi.
TGB Genel Başkan Yardımcısı Utku Reyhan'ın da aralarında bulunduğu 8 TGB'li, 'Kişi hürriyetini sınırlama ve hakaret' suçlarından 3 yıl ila 16'şar yıl hapis istemiyle yargılanıyor.
TGB üyelerinin avukatı olan Ahmet Aksüt davanın geçen duruşmada bilirkişiye gittiğini belirterek "bilir kişi raporu geldi. Onu aldık incelemek üzere bize bir süre verdiler. Şikayetçi olduğu söylenen Amerikan askeri ile ilgili Amerikan makamlarına ifadesinin alınması için yazılan yazının cevabı gelmedi, o bekleniyor" dedi.

AMERİKAN ASKERİ BÜYÜK BİR KORKU YAŞADI
Türkiye Geçlik Birliği Muğla İl Sekreteri Özgür Bursalı ise Amerikan askerinin büyük bir korku içinde olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: "Çuval geçirdiğimiz Amerikan askerine biz açıklama yaptık bizim onunla bir sıkıntımız olmadığını, bizim emperyalizm ile bir sıkıntımız olduğunu dile getirdik. Sembolik bir olay çuval olayı."
(EA-HO-Y)

17.01.2013 14:46:44 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT