1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "cumhuriyetin 90. Yılında 90 Eserli Mozaik Yarışma Ve Sergisi" İçin Geri Sayım Başladı

"cumhuriyetin 90. Yılında 90 Eserli Mozaik Yarışma Ve Sergisi" İçin Geri Sayım Başladı

cumhuriyetin 90. Yılında 90 Eserli Mozaik Yarışma Ve Sergisi İçin Geri Sayım Başladı
A+A-

Dünyanın dört bir yanından gelecek önemli mozaik sanatçılarının ağırlanacağı "Cumhuriyetin 90. Yılında 90 Eserli Mozaik Yarışma ve Sergisi" için geri sayım başladı. "Cumhuriyetin 90. Yılında 90 Ese

Dünyanın dört bir yanından gelecek önemli mozaik sanatçılarının ağırlanacağı "Cumhuriyetin 90. Yılında 90 Eserli Mozaik Yarışma ve Sergisi" için geri sayım başladı.
"Cumhuriyetin 90. Yılında 90 Eserli Mozaik Yarışma ve Sergisi" için, Gaziantep İl Kültür Müdürlüğü ile Uluslararası Mozaik Sanatçısı Süha Semerci arasında yapılan protokol ile çalışmalara başlanıldı. Yapılan ön hazırlıklarda Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Ticaret Odası, Nizip Ticaret Odası ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan projeye destek alınıyor. Ayrıca özel sektörün de bu projede yer almasının projeye ayrı bir anlam katacağı düşünülüyor. Bu yüzden sembolik olarak bir veya iki özel sektör temsilcisinin de bu proje dahilinde olması planlanırken, İl Kültür Müdürü Mehmet Aykanat'ın verdiği bilgiye göre, Süha Semerci tarafından hazırlıkların tamamlanması ile en kısa zamanda yarışma şartnamesinin açıklanacağı ve ardından projeye başlanacağı ifade edildi.
(MDC-SO-Y)

17.12.2012 16:19:15 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT