1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Cumhuriyet Üniversitesi 39 Yaşında

Cumhuriyet Üniversitesi 39 Yaşında

Cumhuriyet Üniversitesi 39 Yaşında
A+A-

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nin kuruluşunun 39. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Ürgüp, mesajında, bundan 39 yıl önce 9 Şubat 1974 ta

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nin kuruluşunun 39. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Ürgüp, mesajında, bundan 39 yıl önce 9 Şubat 1974 tarihinde TBMM kararıyla kurulan Cumhuriyet Üniversitesi'nin, kurulduğu günden bu zamana kadar hem şehrin çehresini değiştirdiğini hem de ülkenin bilim hayatına çok önemli hizmetler yaptığını belirterek, ''Bugün Sivas'ın medar-ı iftiharı haline gelen üniversitemiz, geçen zamanda her alanda kendini geliştirmiş ve eğitim dünyasının değişmez markalarından birisi haline gelmiştir. Üniversitemizin bu günlere gelmesinde emeği geçen herkese Sivaslılar adına teşekkür ediyorum'' dedi.
Mesajında, adıyla müsemma bir anlayışla yoluna devam eden üniversitenin, demokrasinin, çoğulculuğun, özgürlüklerin, hak ve adaletin yılmaz savunucusu durumunda olduğunu ifade eden Ürgüp, şöyle devam etti:
''4 Eylül 1919'da da milletimizin istiklali için inisiyatif ortaya koyan Sivas, aynı ruhla bugün de milletimizin istikbali için mücadeleye devam etmektedir. Üniversitemiz de milletimizin istikbalinin daha güzel, daha müreffeh ve daha huzurlu olması noktasında şimdiye kadar çok önemli misyonlar yüklenmiş ve başarılı işlere imza atmıştır. Sivas Belediye Başkanı olarak eğitime özel bir önem atfediyoruz. Belediye olarak gerekli olan her türlü desteği en hızlı şekilde sağlamaya çalışıyoruz. Bu tutumumuz bundan sonra da devam edecektir. Şehrimiz ve ülkemiz açısından müstesna bir yeri olan Cumhuriyet Üniversitemizin kuruluş yıl dönümünü bu vesileyle tekrar tebrik ediyor, hizmetlerinden dolayı üniversite yönetimine de Sivaslılar adına teşekkür ediyorum."
(UY-ZB-Y)

08.02.2013 12:48:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT