1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper için veda yemeği

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper için veda yemeği

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper için veda yemeği
A+A-

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Van Bölge Adliye Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper için veda yemeği düzenlendi.

Veda yemeği, Başsavcı Mustafa Alper için hazırlanan slayt gösterisi ile başladı. Alper'in Van adliyesindeki görevi süresince hayata geçirdiği projeleri içeren slayt gösterisi büyük alkış gördü. Daha sonra bir konuşma yapan Bölge Adliye Mahkemeleri Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Van'da elbirliği ile çalıştıklarına dikkat çekerek, “Van benim için çok özeldi. İlk depremde yurt dışındaydım. İkinci depremde mesai arkadaşlarımla beraber felaketi yaşadık. Van'da yaşanan felaketlerle beraber paylaşmayı öğrendim. Bir çadırı, ekmeği ve suyu arkadaşlarımla paylaştım. 16 yıllık meslek hayatımın en güzel yılarını burada yaşadım. Van adliyesi ve çevre ilçelerdeki adliyelerde bulunan arkadaşlarımızla el birliğiyle çalıştık. Bugün burada başta ben ve eşim olmak üzere çocuklarıma göstermiş olduğunuz sevgiden ötürü hepinize çok teşekkür ediyorum. Veda ziyareti benim için çok önemli. Benim için Van özeldi. Çünkü burayı benim için önemli yapan sadece mekan değil, burada yaşayan insanlardı. Bütün çalışma arkadaşlarımıza dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Van'ı güzel hatıralarla anacağımı da belirtmek isterim. Ülkemizin her yerinde çalışmak güzel, ama Van benim için farklıydı” dedi.

Konuşmaların ardından Malatya Başsavcılığına atanan Mustafa Alper ve eşi Hanife Alper'e yapmış oldukları hizmetlerden dolayı Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Kaya, teşekkür ederek Van adliyesi adına plaket ve hediye takdim etti.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT