1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cumhurbaşkanlığı sarayında büyük Bakanlar kurulu toplantısı başladı...işte toplantıdan notlar...

Cumhurbaşkanlığı sarayında büyük Bakanlar kurulu toplantısı başladı...işte toplantıdan notlar...

Cumhurbaşkanlığı sarayında büyük Bakanlar kurulu toplantısı başladı...işte toplantıdan notlar...
A+A-

Bakanlar kurulu nihayet toplandı...Herkesin dört gözle beklediği Tarihi toplantıdan son gelişmeler.. Cumhurbaşkanlığı sarayında büyük Bakanlar kurulu toplantısı başladı...işte toplantıdan notlar...

Cumhurbaşkanlığı sarayına tarihi bakanlar kurulu toplantısı başladı. Görkemli sarayda günlerdir merakla beklenen Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde bakanlar kurulu start aldı.Siyaset gündeminde günlerdir çok konuşulan cumhurbaşkanlığındaki cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki bakanlar kurulu toplantısı bugün başladı. Tarihi bakanlar kurulu toplantısı için tüm Türkiyenin gözü bu toplantıda olacak. Toplantıda gündemde yer alan çözüm süreci ekonomik gelişmeler , büyük projeler ve son günlerdeki islamafobi ile ilgili önemli konular konuşulacak.

Halkoyuyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Bakanlar Kurulu toplantısına başkanlık ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantıda değişen Cumhurbaşkanlığı teşkilat yapısı ve çalışma biçimini anlatması bekleniyor. Gündemdeki kritik konular da toplantıda ele alınacak. Paralel yapıyla mücadele, çözüm süreci, terör örgütü IŞİD'le mücadele ve Ortadoğu'da yaşanan gelişmeler, İslamofobiye karşı uluslararası alınacak önlemler, dış politika başlıklarının masaya yatırılması bekleniyor. Devam eden projeler ve yatırımların da gündem maddeleri arasında yer aldığı toplantıda, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) ilişkileri ve diğer ekonomik gelişmelerin de ele alınması öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk kez başkanlık edeceği Bakanlar Kurulu toplantısında, alınan kararları Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç düzenleyeceği basın toplantısı ile açıklayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine üyeleriyle saat 13.30'da öğle yemeğinde bir araya gelecek. Toplantı, Milli Güvenlik Kurulu toplantısının yapıldığı Cumhurbaşkanlığı Basın Toplantı Salonu'nda gerçekleştiriliyor.

Bakanlar Kurulu'nu Cumhurbaşkanı olarak son toplayan isim Süleyman Demirel'di. Bu toplantı 2000 yılı Mayıs ayında yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar Kurulu'na başkanlık eden 6. Cumhurbaşkanı olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önce 5 Cumhurbaşkanı Bakanlar Kurulu'nu toplantıya çağırdı. 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal 7 kez, 7'inci Cumhurbaşkanı Kenan Evren 4 kez, 4'üncü Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel, 6'ncı Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk ve 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel 2'şer kez toplantıya çağırdı.Başbakan Davutoğlu ve kabine üyeleri, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın 3 nolu kapısından giriş yaptı. 

266902_01.jpg

A+A-

HABERE YORUM KAT