1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. Cumhurbaşkanı Gül, Mursi İle Görüştü Mustafa Vergiveren Kahire

Cumhurbaşkanı Gül, Mursi İle Görüştü Mustafa Vergiveren Kahire

Cumhurbaşkanı Gül, Mursi İle Görüştü  Mustafa Vergiveren    Kahire
A+A-

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin davetlisi olarak Mısır Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın 'şeref misafiri' oldu. Cumhurbaşkanı Gül, 12. İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin davetlisi olarak Mısır Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın 'şeref misafiri' oldu.
Cumhurbaşkanı Gül, 12. İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi için temaslarda bulunduğu Kahire'de bugün Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile birlikte "Yeni Sınamalar ve Gelişen Fırsatlar" başlıklı çalışma oturumuna katıldı. Dünkü temaslarında Mursi ve İranlı mevkidaşı Ahmedinecad ile Türkiye Mısır İran üçlü zirvesine katılan Gül, bugün de Mısır Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Mursi ile ikili görüşme gerçekleştirdi. Gül, Mursi ile ikili görüştükten sonra Türkiye Mısır arasında heyetlerarası görüşme gerçekleştirildi. Bu görüşmelerden sonra Mısır Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Gül ve Mursi ortak basın açıklamasında bulunacaklar.
Gül ile Mursi'nin Türkiye Mısır ilişkilerden başka Suriye, Mali, Filistin gibi İslam dünyasının acil meselelerini ele aldıkları öğrenildi.
(CTŞ-ÖZ-D)

07.02.2013 17:20:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT