1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan patlamaya ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan patlamaya ilişkin açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan patlamaya ilişkin açıklama
A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP’nin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlamaya ilişkin mesaj yayımlayarak, Diyarbakır’daki son olaya ilişkin inceleme ve soruşturmayı da hassasiyetle yürütmektedir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP’nin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlamaya ilişkin mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Halkların Demokratik Partisi’nin Diyarbakır mitinginde meydana gelen patlama dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

“Diyarbakır’da Halkların Demokratik Partisi’nin mitingi esnasında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden ve yaralanan vatandaşlarımız olduğunu derin bir teessürle öğrendim.

“Türkiye’de Pazar günü yapılacak seçimler öncesinde, demokrasimize, ülkemizdeki huzur ve kardeşlik ortamını bozmaya yönelik bu tür provokasyonlara karşı tüm vatandaşlarımızın dikkatli olmaları büyük önem arz ediyor.

“İstikrar ve güven ortamına gölge düşürmeye yönelik her türlü girişime karşı müteyakkız durumdaki devletimizin ilgili birimleri, Diyarbakır’daki son olaya ilişkin inceleme ve soruşturmayı da hassasiyetle yürütmektedir.

“Olayda hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.”

“Olay seçime ciddi manada bana göre bir gölge düşürdü”

ATV-Ahaber ortak yayınında soruları cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan Diyarbakır’daki saldırıya ilişkin konuşarak, “Yaklaşık bir saate yakındır HDP Eş Başkanını arkadaşlarıma arattırıyorum. Kendilerine ulaşamadıkları için henüz bir geçmiş olsun temennimizi iletemedik. Ama böylece gerek şu yayın vasıtasıyla bunu iletmiş olalım, aynı zamanda zaten Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosundan da bu konuyla ilgili açıklamamızı yaptık” diye konuştu.

Erdoğan ayrıca, “Bugünkü olayın tam seçimin iki gün öncesinde olması, tabii seçime ciddi manada bana göre bir gölge düşürdü. Seçimi, öyle ya da böyle yapacağız. Bunun herhangi bir şeyi yok. Tabii bütün güvenlik tedbirleri daha da artırılmak suretiyle bu seçimi en iyi şartlarda inşallah gerçekleştirmenin gayreti içerisindeyiz” dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT