1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çubuk'ta Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Başvuru Sayıları Arttı

Çubuk'ta Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Başvuru Sayıları Arttı

Çubukta Tüketici Sorunları Hakem Heyetine Başvuru Sayıları Arttı
A+A-

Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuru sayısında yüzde yüzün üzerinde artış yaşandığı belirtti. Tüketicilerin haklarının korunması konusunda çalışmalar yapıldığını söyleyen Ç

Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, Tüketici Hakem Heyeti'ne başvuru sayısında yüzde yüzün üzerinde artış yaşandığı belirtti.
Tüketicilerin haklarının korunması konusunda çalışmalar yapıldığını söyleyen Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, verilerin ilçede tüketicilerin haklarını arama noktasında bilinçlendiğini gösterdiğini belirtti.
Bir önceki yıla göre Tüketici Hakem Heyetine başvuru sayısında yüzde yüzün üzerinde artış olduğunu vurgulayan Kaymakam Şahin, "Çubuk'ta 2011 yılında 341 kişi Tüketici Sorunları Hakem Heyeti'ne başvuruda bulunurken, bu sayı 2012 yılında ise 874 kişiye yükseldi. 2011 yılında 341 dosyadan 318 dosya karara bağlanırken, bu başvurulardan 279 karar tüketici lehine ve 39 karar ise tüketici aleyhine sonuçlandı. Ayrıca, 2012 yılında 874 başvurudan 747 dosya karar bağlanırken, 127 dosyanın ise incelenmesine devam edilmektedir. Bu dosyalardan 662 dosya tüketici lehine sonuçlanırken, 85 dosya ise tüketici aleyhine sonuçlandı. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda şikayetlerden birinci sırada bankalar, ikinci sırada ayıplı mallar, üçüncü sırada mesafeli ve abonelik sözleşmeleri, dördüncü sırada kapıdan satışlar ve beşinci sırada ise devre tatil ve devre mülkler geliyor" diye konuştu.
(TB-ÖK-Y)

11.02.2013 15:16:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT