1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çubuk Belediyesi Temizlik Filosuna Yeni Araçlar Eklendi

Çubuk Belediyesi Temizlik Filosuna Yeni Araçlar Eklendi

Çubuk Belediyesi Temizlik Filosuna Yeni Araçlar Eklendi
A+A-

Çubuk Belediyesi, araç filosuna sıkıştırmalı çöp kamyonu alarak temizlik filosunu yeniledi. İlçede çevre temizlik konusunda çalışmalarını titiz bir şekilde yürüten, gerek kullandığı ekipman, gereks

Çubuk Belediyesi, araç filosuna sıkıştırmalı çöp kamyonu alarak temizlik filosunu yeniledi.
İlçede çevre temizlik konusunda çalışmalarını titiz bir şekilde yürüten, gerek kullandığı ekipman, gerekse personel olarak 24 saat esaslı hizmet veren ve bundan böyle atık toplama hizmetlerini kendi araçlarıyla yürütecek olan Çubuk Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, araç filosuna 7 adet sıkıştırmalı çöp kamyonu alarak temizlik filosunu yeniledi. Daha önce temizlik işlerini araçlarıyla birlikte ihale yaptıklarını hatırlatan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yapılan yeni çalışma ile kendi araçlarını alarak sadece personelin ihale edildiğini söyledi. İlçe temizliğinin kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Özden, ilçenin her köşesinin ve 35 mahallesinin pırıl pırıl olmasını için var güçleri ile çalıştıklarını ifade ederek, "Milletimizden aldığımız bu gücü, belediyemizin kaynaklarını tasarruflu kullanarak yine milletimize hizmet olarak sunuyoruz. İlçemizin bugünü geçmiş senelerle kıyaslandığında, yaptığımız yatırımlar, yaşanan değişim ve dönüşümler ortaya çıkacaktır. Çubuk Belediyesi olarak her geçen gün kendimizi tazeliyor, heyecanımızı yeniliyor ve tecrübemize tecrübe katıyoruz" dedi.
Bu projeyi temiz ve güzel olan Çubuk'un temizlik kalitesini daha da artırmak ve kaynaklardan biraz daha tasarruf etmek için başlattıklarını anlatan Özden, "Daha önceki senler yapılan ihalelerde hem araç hem de personel birlikte ihale yapılmıştı. Bu yıl yeni yapılan ihalede sadece personelin alımı yapıldı. Temizlik işlerinde kullanılan araçlar belediyemiz tarafından satın alınırken, 36 ayın sonunda bu araçlar belediyemize kar olarak kalacak. Elimizdeki mevcut araçlarla birlikte şuanda temizlik filomuz toplam 11 adet sıkıştırmalı çöp kamyonu ve 75 personel ile ilçemize hizmet vermektedir'' diye konuştu.
İlçedeki temizlik konusunda her geçen gün vatandaşın memnuniyetinin arttığını kaydeden Başkan Özden, "Temizlik için sadece 75 personelle hizmet vermekteyiz. Buna rağmen rutin temizlik işlerimiz, çöp toplamasından sokaklardaki mıntıkaların süpürülmesine kadar aksamadan, sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde büyük fedakarlıklarla yürütülmektedir. Vatandaşlarımıza bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ben araçlarımızın hayırlı olmasını temenni ediyor, işçisinden şoförüne, kontrolöründen müdürüne kadar tüm temizlik işleri personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
(BK-CC-Y)

17.12.2012 13:48:10 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT