1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Cübbeli Ahmet Hoca: "yüzbinlerce İnsan Benimle Birlikte Çile Çekti"

Cübbeli Ahmet Hoca: "yüzbinlerce İnsan Benimle Birlikte Çile Çekti"

Cübbeli Ahmet Hoca: yüzbinlerce İnsan Benimle Birlikte Çile Çekti
A+A-

"Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, tahliye kararının ardından sevgi gösterileri arasında cezaevinden çıktı. Ünlü, "Yüzbinlerce insan benimle birlikte o çileyi çekti" dedi. Karag

"Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, tahliye kararının ardından sevgi gösterileri arasında cezaevinden çıktı. Ünlü, "Yüzbinlerce insan benimle birlikte o çileyi çekti" dedi.
Karagümrük Çetesi'ne ilişkin dava kapsamında yaklaşık 1 yıl tutuklu kalan Ahmet Mahmut Ünlü, tahliye edildi. Tahliye kararıyla birlikte yüzlerce kişi Metris Cezaevi önünde toplandı. İşlemlerinin tamamlanmasının ardından cezaevinden çıkan Mahmut Ünlü, cemaat üyelerinin sevgi gösterileriyle karşılaştı. "Jet Fadıl" olarak bilinen Fadıl Akgündüz'ün aracıyla cezaevinden çıkan Ünlü, kendisini bekleyen cemaat üyelerini aracın üzerinden selamladı. Cemaatin yoğun ilgisi nedeniyle Ünlü'nün aracı ilerlemekte güçlük çekti. Ünlü, cemaati uyararak aracın önünü açmalarını istedi. Cemaatin yoğun ilgi gösterdiği Ahmet Mahmut Ünlü, "Allah'a hamdediyoruz. Sevenlerimiz kat kat arttı. Bu hadise insanları çok bu yola yöneltti. Bizimle çile çektiler. Yemediler, içmediler, uyumadılar. Onbinlerce mektup, yüzbinlerce mail... Yüzbinlerce insan benimle birlikte o çileyi çekti" dedi.
Ünlü, kendisini karşılayan cemaat üyeleriyle birlikte dua okuduktan sonra cezaevinden ayrıldı.
(VK-ÇK-ÖZ-Y)

07.12.2012 18:07:48 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT