1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çoskk'a Bağlı Federasyon Başkanları Bir Araya Geldi (Fotoğraflı

Çoskk'a Bağlı Federasyon Başkanları Bir Araya Geldi (Fotoğraflı

Çoskka Bağlı Federasyon Başkanları Bir Araya Geldi  (Fotoğraflı
A+A-

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na (ÇOSKK) bağlı federasyon başkanları bir araya geldi. Kayseri Anadolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi'nde düzenlenen toplantıda ÇOSKK'ye bağlı fe

Çocuk Oyunları ve Spor Kulüpleri Konfederasyonu'na (ÇOSKK) bağlı federasyon başkanları bir araya geldi.
Kayseri Anadolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi'nde düzenlenen toplantıda ÇOSKK'ye bağlı federasyonların il ve ilçe başkanları ile eğitmenleri bir araya geldi. Toplantı saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Toplantıda bir konuşma yapan Türkiye Yazarlar Birliği Kayseri Şube Başkanı Hüseyin Türkmen, "Böyle bir çalışmayı ilk duyduğumda hakikaten içim ürperdi. Bizim inançlarımızın temelinde ailenin, annenin, babanın ve toplumu yönetenlerin en temel sorumlulukları arasında akıl emniyeti, nesil emniyeti geliyor" diye konuştu.
Türkmen, "Çocukluğumda 30 tane oyunu doya doya oynayarak büyüdüm. Benim çocuklarım oynadığım 30 oyundan 5 tanesini oynamadılar. İncelediğimiz derlemesinde bulunduğumuz 3 bine yakın Orta Asya'dan günümüze kadar gelen değişik versiyonlarıyla oynanan oyunlara baktığımız da çocuklarımızın gelişiminde ve kültürümüzde bu oyunların önemli rolü var" ifadelerinde bulundu.
(MFT-ZB-Y)

26.01.2013 14:17:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT