1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Çorum'da 349. Kısa Dönem Askerler Yemin Etti

Çorum'da 349. Kısa Dönem Askerler Yemin Etti

Çorumda 349. Kısa Dönem Askerler Yemin Etti
A+A-

Çorum'da temel askerlik eğitimini tamamlayan 349'uncu kısa dönem erler, yemin etti. İl Jandarma ve Alay Komutanlığı'nda düzenlenen törene Vali Sabri Başköy ve eşi Fatma Başköy, Garnizon Komutanı Ja

Çorum'da temel askerlik eğitimini tamamlayan 349'uncu kısa dönem erler, yemin etti.
İl Jandarma ve Alay Komutanlığı'nda düzenlenen törene Vali Sabri Başköy ve eşi Fatma Başköy, Garnizon Komutanı Jandarma Kd. Albay Hakan Saraç, Cumhuriyet Başsavcısı Bayram Eray, Emniyet Müdürü Halil İbrahim Kaya ile asker yakını katıldı.
Sancağın yerini alması ile başlayan törende 150 kısa dönem asker, ellerini Türk bayrağı ve silah üzerine koyarak yemin etti.
Yemin töreninin ardından İl Jandarma Alay Komutanlığı'na ilk katılan, eğitim ve sporda başarılı olan askerlere Vali Sabri Başköy tarafından ödül verildi.
Törende bir konuşma yapan J. Kd. Alb. Hakan Saraç, asker yakınlarına seslenerek, ''Vatan hizmeti için asil Türk milletinin emnire verdiğiniz güzide evlatlarınızı şimdide biz kendi evlatlarımız olarak gözümüz gibi koruyacağız. Bundan emin olunuz" dedi.
Konuşmaların ardından tören geçişi yapıldı. Program kokteyl ile son buldu.
Kokteylde askerler, aileleriyle kucaklaşarak hasret giderdi. Bazı asker yakınlarının gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi.
(MMY-BÖ)

04.01.2013 16:00:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT